Mardin'de düzenlenen bir toplantıya katılan İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir, erdemli bireylerin kardeşlik bilinciyle hareket ettiklerini söyledi.

İHH İnsani Yardım Vakfı tarafından Mardin'in Artuklu ilçesinde 12 ilin temsilciliğinin katılımıyla Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı yapıldı.

İki gün devam eden bölge toplantısında hem yapılan çalışmalar değerlendirildi hem de yapılması planlanan çalışmalarla ilgili fikir alışverişinde bulunuldu.

Bölge toplantısının açılışında konuşan İHH Mardin Şube Başkanı Mehmet Timuragaoglu, Suriye'de yaşanan savaşla ilgili üzüntülerini dile getirerek, çalışmaları hakkında bilgiler verdi.

Timurağaoğlu, "Bu yılki Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölge Toplantısı'nın şehrimizde yapılıyor olması bizleri sevindirdi. Bölgedeki kardeşlerimizle birlikte olmak, fikir teatisinde bulunabilme imkânına kavuştuk. Toplantı boyunca sorunlarımızı tartışmak, beklentilerimizi yükseltmek, ileriye dönük yeni yol haritaları oluşturmak amacı ve hedefimiz vardır. Erdemli toplumların erdemli bireyleri Allah korkusu, hesap verileceğine olan inanç, hayattan tek başına değil başkalarıyla birlikte haz alabilme, birlikte paylaşmanın dünya ve ahirete olan yansıması ve bereketi ve toplumun her katmanından olanlarla birlikte yaşamanın, yani kardeşlik bilincinin önem ve ehemmiyeti ile hareket ederler." dedi.

Daha sonra söz alan İHH Genel Başkan Yardımcısı Said Demir ise dünya genelindeki faaliyetleri ve hedefleriyle ilgili bilgi vererek, şunları söyledi:

"Dünyanın her tarafında mazlum Müslüman halklarının yanında olmayı kendimize şiar edinmiş bir vakıfız. Uzattığımız her el yüreğinde insan ve inanç merkezli olan sizlerin sayesindedir. Farklı ülkelere binlerce Kur'an-ı Kerim gönderen vakfımız, gerçekleştirdiği projelerle İslam coğrafyasında bulunan yüzlerce cami ve mescidin tamirat, tadilat ve restorasyonunu gerçekleştirerek, yeniden ibadete açılmasını sağladı. Binlerce yardım malzemesi dolu TIR'ı başta Filistin ve Suriye gibi kan ve gözyaşının hâkim olduğu bölgelerdeki mazlum insanlara ulaştıran vakfımız, Kosova ve Çeçenistan gibi savaşın hâkim olduğu bölgelerde büyük bir fedakârlık ve cesaretle yardım faaliyetlerinde bulunmuştur."

Toplantı, illerin yıllık çalışmalarını değerlendirmesi ve ilgili seminerle son buldu. Toplantının ardından bölge temsilcileri ve katılımcılara yönelik Mardin gezi programı düzenlendi. (M. Salih Keskin-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler