Erzurum'da dolandırıcılar, telefonla aradıkları yaşlı çifte "Eren'in öldürülmesinde parmağınız var, bize para vereceksiniz." diyerek, kendilerinden altın ve para aldılar.

Erzurum Valiliği tarafından yapılan açıklamaya göre, Yakutiye ilçesinde kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, telefonla aradıkları bir aileyi tehdit ederek, kendilerinden altın ve para aldılar.

Olay, dün saat 11.00 sıralarında Kurtuluş Mahallesi Bezirgan Sokak'ta meydana geldi.

Dolandırıldıkları yönünde emniyete başvuran Gülfiraz Arslan (68), eşi Mustafa Arslan (73) ile evde bulunurken kendilerini bir adamın aradığını söyledi.

Yaşlı çiftçi arayarak, kendilerini emniyet müdürü ve cumhuriyet savcısı olarak tanınan adam, "PKK adına para yatırdınız, sizi tutuklayacağım. Eren'in öldürülmesinde parmağınız var, bize para vereceksiniz. Operasyon yapacağız." diye tehditlerde bulundu.

Arslan ailesi, daha sonra evlerine gelen kişiye 11 adet Reşat altın, 2 adet çeyrek altın ve 7 bin 500 TL'yi siyah poşet içine koyarak verdi.

Kimliği belirsiz kişi, altın ve parayı aldıktan sonra kayıplara karışırken, polis olayla ilgili tahkikata başladı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler