Erzurum’da bir ton 535 kilo eroin ele geçirildi

Erzurum’da, polis tarafından yapılan yol uygulamasında bir ton 535 kilogram eroin ele geçirildi.

Erzurum’da, polis tarafından bir suç şebekesine yönelik operasyonda bir ton 535 kilogram eroin ele geçirilirken, biri suç örgütü lideri, 2'si organizatör 4 şüpheli gözaltına alındı.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, konuya ilişkin şu ifadeler kullanıldı:

"Erzurum-Aşkale yolu, uygulama noktasında durdurulan bir TIR'ın dorse kısmında yapılan aramada büyük hurç çuvallarının içinde mermer kırıntıları ve parçaları arasında gizlenmiş vaziyette daralı ağırlığı 25 bin 834 parça halinde toplamda bir ton 535 kilogram eroin maddesi ele geçirilmiş olup TIR şoförü hakkında uyuşturucu madde ticareti yapmak suçundan adli tahkikata başlandı.

2018 yılının son ayında, Erzincan Narkotik Suçlarla Mücadele Șube Müdürlüğü Ekipleri tarafından, Erzincan-Erzurum kara yolundaki uygulama noktasında durdurulan bir TIR'ın çekicisinde daralı ağırlığı bir ton 271 kilogram eroin maddesi ele geçirilmişti.

Erzurum ve Erzincan'da ele geçirilen eroin miktarı ile zehir satıcılarına son bir buçuk ay içerisinde art arda tarihi darbe indirildi. Böylece Ocak ayı bitmeden Emniyet Narkotik birimleri tarafından yapılan eroin yakalaması 2,5 tonu geçti." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler