Eski askerlik şubesinde 2 ceset bulundu

Mardin'in Derik ilçesinde eski askerlik binası olarak kullanılan binada PKK’li olduğu belirtilen 2 ceset ve cephanelik çıktı.

Derik'te eski askerlik şubesi binasına yapılan operasyonda bahçeye gömülü 2 PKK'linin cesedi ile binanın bodrum katında cephanelik bulundu.

Edinilen bilgilere göre, Derik ilçesi Kale Mahallesi'nde eskiden askerlik şubesi binası olarak şu an ise ikametgah olarak kullanılan adrese yapılan operasyonda evin bahçesine gömülü 2 PKK'linin cesedi bulunurken, binanın bodrum katında de çok sayıda mühimmat ele geçirildi.

Bahçeye gömülü vaziyette bulunan 2 cesedin kadın olduğu belirlenirken, cesetler incelenmek üzere Adli Tıp Kurumuna götürüldü.

Yapılan operasyonda evin bodrum katında, hazırlanmış pil düzenekleri, 10 kilogram mazot, amonyum nitrat, 19 adet el bombası, boş bixi mermisi mayınları, hücum yelekleri, sigara, bixi mermileri, muhtelif miktarda ve spiral makinesi bulundu.

Cesetlerin, şubat ayında ilçedeki çukur kazma ve çatışmalar sırasında öldürülen PKK'lilere ait olabileceği tahmin ediliyor.

Evinde PKK'lilerin cesedi ve mühimmat bulunan ev sahibi ise gözaltına alındı.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı. (Mehmet Aslan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler