Bağlar Belediyesi, özel mülk olduğu için belediyenin sorumluluğunda bulunmayan ilçedeki peynir pazarının çatısını temizleyerek pazar esnafı için hijyen hale getirdi.

Bağlar Belediyesi, özel mülk olduğu için belediyenin sorumluluğunda bulunmayan  ilçedeki peynir pazarının çatısını temizleyerek çevrede bulunan esnafların şikayetlerine son verdi.

Çevrede yaşayan vatandaşların gelişi güzel şekilde attığı çöplerle kirlenen çatının çevreye kötü koku yaydığını belirten esnafın talebi üzerine Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu, buranın temizlenmesi için talimat verdi. Temizlik Müdürlüğü ekipleri, hummalı bir çalışma ile pazarın bulunduğu binanın çatısını çöplerden arındırarak sağlıklı ve steril hale getirdi.

Vatandaşlara çöp uyarısı

Temizlik ekipleri, çevre kirliliğine karşı çevrede yaşayan vatandaşlara uyarılarda bulundu. Gelişi güzel şekilde atılan çöplerin burada birikerek çevreye kötü kokular yaydığını ve hem esnafı hem alışverişe gelen vatandaşları rahatsız ettiğini belirten ekipler, çöp atılmaması konusunda çevre binaların sakinlerini duyarlı davranmaya davet etti.

Çöplerin yaydığı kötü kokudan dolayı sağlık açısından risk altında bulunduklarını, çevredeki vatandaşların sorumsuzca hareket ederek burayı kirlettiğini dile getiren Pazar esnafı, görüntü kirliliğinin ortadan kaldırılmasından dolayı Bağlar Belediye Başkanı Hüseyin Beyoğlu ve belediye temizlik ekiplerine teşekkür etti.

Esnafın şikayetine konu alan yerin özel mülk olduğunu ve belediyenin sorumluluğunda bulunmadığını hatırlatan Beyoğlu, esnafın ve vatandaşın sağlığını ve huzurunu düşünerek gerekli çalışmayı gerçekleştirdiklerini söyledi.

Çevrede bulunan esnaflar duyarlı davranışı nedeniyle Beyoğlu'na teşekkür etti. Bağlar Belediyesi, geçtiğimiz günlerde pazarın bulunduğu caddeyi uzun yıllar sonra asfaltlayarak kullanışlı hale getirmişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler