Esnaftan DEDAŞ’a elektrik kesintisi tepkisi

​Sürekli yaşanan elektrik kesintileri nedeniyle DEDAŞ’a tepki gösteren Diyarbakır 3’üncü Sanayi Sitesi esnafı, sorunlarının giderilmesini istedi.

Diyarbakır 3'üncü Sanayi Sitesi'nde çalışan esnaf, her gün defalarca elektriklerinin kesildiğini belirterek duruma tepki gösterdi.

Sürekli yaşanan elektrik kesintilerinin kendilerini zor durumda bıraktığını belirten esnaf, Dicle Elektrik Dağıtım Anonim Şirketi (DEDAŞ) yetkililerine çağrıda bulunarak, sorunlarının giderilmesini istediler.

3'üncü Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Cengiz, "Sanayi sitesinde yaklaşık 2 bin tane işyerimiz var. Diğer sıkıntıların yanında elektrik sıkıntımız da var. Haftada yaşanan 2 ya da 3 saatlik elektrik kesintileri bizi çok güç durumda bırakıyor. DEDAŞ'ı arıyoruz ama kendimize doğru dürüst muhatap bulamıyoruz. Gerçekten sıkıntılarımız büyük." dedi.

Sanayi sitesi esnafından Ahmet Kaplan ise "Günde ortalama 4 ya da 5 sefer elektrikler kesiliyor ve faturalar çok yüksek geliyor. Hizmet yok. Elektriklerimizin sık sık kesilmesinin en büyük sebebi, sitelerimizin hepsinde jeneratörün olmasıdır. DEDAŞ, elektrikleri kesip jeneratörler devreye girdiği zaman müteahhit firmalar ayrı bir hat çekmedikleri için otomatikman saatlere para yazılıyor. Böylece kullanılan jeneratörlerden de para kazanıyorlar. Sorunumuzun giderilmesini istiyoruz." ifadelerini kullandı. (Hamza Adiyaman, M. Hüseyin Temel- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler