Evi yanan Suriyeli aile yardım bekliyor

Şanlıurfa'da bir köyde ikamet ettikleri evleri içindeki tüm eşyalarla birlikte yanan Suriyeli aile yardım bekliyor.

Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesinde bir köyde ikamet eden ve tarla sulama işinde çalışan Suriyeli ailenin evi eşyalarıyla beraber yandı. Yatacak yerleri, yiyecek bir şeyleri ve giyecek elbiseleri kalmayan aile, uzanacak yardım eli bekliyor.

Suriye'de çıkan savaş nedeni ile Şanlıurfa'nın Viranşehir ilçesine gelen Suriyeli Muhammed Ailesi Yıldızlar köyünde bir tarlada sulama işine başladı. Burada yaptıkları iş ile geçimlerini sağlamaya çalışan aile, dün gece elektrik kontağından çıktığı tahmin edilen yangın sonucu ikamet ettikleri ev kullanılamaz hale geldi.

Tarla başındaki evlerinde oturan aile, evde aniden çıkan yangın sonucu kendilerini can havliyle dışarı attı. Aile fertleri yangına müdahalede bulunmak istese de alevler tüm evi sardı. Evleri gözleri önünde küle dönen, yatacak yerleri, yiyecek bir şeyleri ve giyecek elbiseleri kalmayan aile, hayırseverlerin desteğini bekliyor.

İkamet ettikleri köyün sakinleri ise aileye ellerinden geldiğince yardım edeceklerini belirterek hayırseverlerin mağdur aileye duyarlı davranması talebinde bulundular. (Sabri Acet-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler