Evi yanan yaşlı kadın yardım bekliyor

​Batman’da bir evde çıkan yangında maddi hasar oluşurken, yangın korkuya neden oldu. Evi yanan yaşlı kadın ise yetkili ve hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.

Batman merkezde iki katlı bir evde yangın çıktı. Yangın sonucu evde maddi hasar oluşurken, ölen veya yaralanan olmadı.

Edinilen bilgiye göre, öğle saatlerinde 19 Mayıs Mahallesi 22. Cadde üzerinde bulunan Sebiha Altun’un ikamet ettiği iki katlı bir evde henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangının çıktığını fark eden ev sakinleri ve komşuları, yangına müdahalede bulundu.

Haber verilmesi üzerine kısa sürede itfaiye ekiplerinin gelip müdahale etmesiyle yangın büyümeden söndürüldü.

Yangın sonucunda, ölen veya yaralanan olmazken, evin içinde bulunan eşyalar ise kullanılamaz hale geldi.

"Yetkililer ve hayırseverlerden yardım bekliyorum"

Yangın ile ilgili inceleme başlatılırken evi yanan Sebiha Altun, yetkili ve hayırseverlerden yardım beklediğini söyledi.

Evde tek başına kaldığını ve sadece yaşlılık maaşı ile geçinmeye çalıştığını belirten Altun, ilaç almak için evden çıktığını söyleyerek, “Benim birçok hastalığım var, sürekli ilaç kullanmak zorundayım. Yine ilaç almak için eczaneye gittim, eve gelip kapıyı açmamla birlikte dumanlar çıktı. Bağırarak komşularımdan yardım istedim, komşularımla ilk müdahaleyi yaptık. İtfaiyenin gelmesi ile alevleri söndürdük. Evimin birçok yerinde maddi hasar var.” ifadelerini kulandı.

Sadece yaşlılık maaşı aldığını aktaran Altun, “Ben bu evde tek başıma kalıyorum, ev benim; ama zar zor geçiniyorum. Yangın masraflarını tek başıma karşılayamam. Yangında tüm halılarım, beyaz eşya, perde ve mutfaktaki malzemelerimin hepsi yandı. Evim kullanılmaz hale geldi. Evin tüm boyası da mahvoldu. Bu yüzden yetkililerden ve hayırseverlerden yardım bekliyorum.” diye konuştu. (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA) 

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler