Çocukları dağa kaçırılan ailelerin HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önündeki eylemi devam ederken, evlat nöbetindeki ailelerin sayısı 57'e yükseldi.

Çocukları çeşitli tarihlerde kandırılarak dağa kaçırılan ailelerin çocuklarının geri getirilmesi için HDP Diyarbakır İl Binasının önünde başlattıkları evlat nöbetine katılımlar devam ediyor.

2015 yılında dağa kaçırılan 24 yaşındaki kardeşi Hüseyin Aytekin için evlat nöbetine katılmak üzere Elazığ'dan gelen abi Mehmet Aytekin, nöbete devam edeceğini söyledi.

Abi Aytekin, kardeşinin Kobani'den kendilerini arayıp görüştüklerini belirterek, kardeşinin bir an önce dönmesini istedi.

Aytekin, "2015 yılından beri kendisinden haber alamıyoruz. Dönmesini ve bir an önce bizi aramasını bekliyoruz. 24 yaşındayken İstanbul Esenyurt ilçesinde kandırdılar. Çevresindeki HDP'lilerle beraber olmasından dolayı bir ay içerisinde değişti. HDP il binasına İstanbul'da iken gittim. HDP'liler; 'Sizi arayacak' dediler. 4 ay geçtikten sonra beni aradı. Daha sonra Kobani'de olduğunu öğrendik. Eylemime devam edeceğim." ifadelerini kullandı. (Gıyasettin Tetik-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler