​HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde evlat nöbeti tutan Bilal Avunan, oğlu Emrah'ın askerde çarşı iznine çıktığı sırada kaçırıldığını iddia etti.

Elâzığ'dan Diyarbakır'a gelerek evlat nöbetine katılan baba Avunan, oğlu Emrah'ın 2015 yılında HDP/PKK'liler tarafından Şırnak'ın Cizre ilçesinde çarşı iznine çıktığı sırada kaçırıldığını söyledi.

Oğlunu almadan evlat nöbetinden ayrılmayacağını vurgulayan Avunan "Oğlum, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 2015 yılında askerlik yapıyordu. Oğlumla sürekli telefonda konuşuyorduk. En son oğlumu aradığım da ulaşamadım, Cizre'ye askeri birliğine gittim. Daha sonra oğlumun PKK tarafından kaçırıldığını öğrendim. HDP'liler bizzat kendileri bana 'oğlunu biz kaçırdık ve PKK'ya verdik' dediler." ifadelerini kullandı.  

Teslim olup ailelilerine kavuşan gençler için çok sevindiğini ve mutlu olduğunu belirten Avunan, "İnşallah benim çocuğumda gelir, çocuğum PKK'nin elinde esirdir karanlık yerlerdedir. Bizlerde gece gündüz burada bekliyoruz." (İLKHA)  

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler