FETÖ dershanesinin malzemeleri resmi kurumlara dağıtıldı

15 Temmuz darbe girişimi ile ilgili devam eden soruşturmalar kapsamında Muş’ta FETÖ/PDY ile ilişkili olduğu tespit edilen üç okul kapatılırken, bir dershanenin de malzemeleri resmi kurumlara dağıtılarak mühürlendi.

15 Temmuz ABD destekli darbe girişimi ile ilgili devam eden soruşturmalar kapsamında Muş'ta FETö/PDY ile ilişkili olduğu tespit edilen üç okul ve bir dershane kapatıldı.

Muş valiliğinden yapılan açıklamada kapatılan okulların Milli Eğitim Bakanlığına devredileceği belirtildi. Soruşturmalar kapsamında kapatılan, özel Çağlayan Ufuk İlkokulu, özel Çağlayan Ufuk Ortaokulu ve özel Çağlayan Murat Temel Lisesi'nin Milli Eğitim Bakanlığına devredilmesi için resmi işlemlerin başlatıldığı belirtildi.

Soruşturmalar kapsamında FETö/PDY ile ilişkisi tespit edilip kapatılan özel Fem Dershanesinin binası mühürlenirken içerisinde bulunan malzemelere el konuldu. El konulan malzemeler Muş Merkezdeki resmi kurum ve kuruluşlara dağıtıldı.

Kapatılan özel Çağlayan Ufuk İlkokulu, özel Çağlayan Ufuk Ortaokulu ve özel Çağlayan Murat Temel Lisesi'ne gerekli personel atamasından sonra yeni dönemde eğitim için Muş halkının hizmetine açılacağı öğrenildi. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler