FETÖ'den tutuklanan gazeteciye beraat

​FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle tutuklanan gazeteci Nizamettin İzgi, mahkemenin karar duruşmasında FETÖ ile ilgisinin bulunmadığı belirtilerek beraat etti.

FETÖ üyesi olduğu gerekçesiyle gözaltına alınan ve 7 ay 9 gün tutuklu kalan Batmanlı Gazeteci Nizamettin İzgi, mahkeme kararıyla beraat etti.

Cuma günü Batman 3. Ağır Ceza mahkemesinde yapılan son duruşmada Savcı, mütalaasında sanığın üzerine atılı suçları işlemiş olduğunu gösterir delil elde edilemediğinin anlaşıldığını söyleyerek beraat talep etti.

Nizamettin İzgi’nin avukatları Rıdvan Yapıcıoğlu, Zeki Ekmen ve Ekrem Taşkın, iddialara karşı gelen cevap yazılarının müvekkillerinin FETÖ ile ilgisinin bulunmadığını kanıtladığını belirterek beraat talebini yenilediler.

Karar için ara veren mahkeme başkanı, aradan sonra Nizamettin İzgi’nin beraat kararını açıklayarak tüm yasakların kaldırıldığını bildirdi.

İzgi: Yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım

Beraat kararı sonrası açıklama yapan Nizamettin İzgi, "İlk günden beri suçsuz olduğumu biliyordum. Demek kaderimde bunları yaşamak da varmış. Uğradığım tüm haksızlıklara karşı yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım." dedi.

Tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı

Gazeteci İzgi, 11 Aralık 2016'da tutuklanmış, 7 ay 9 gün tutuklu kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler