Filistin'deki gösterilerde şehit olanların sayısı 156'ya yükseldi

​Siyonist rejimin, Gazze şeridi sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin 19’uncu cumasında düzenlediği saldırılarda bir Filistinli şehit oldu. Böylece 30 Mart’ta başlayan gösterilerde şimdiye kadar 156 Filistinli şehit oldu.

Siyonist rejimin, Gazze şeridi sınırında Büyük Dönüş Yürüyüşüne yönelik düzenlediği saldırılarda şehit olanları sayısı 156 yükseldi.

Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin 19’uncu cumasında Kudüs Şehitlerine Vefa Cuması adı altında yapılan gösterilere saldıran işgalci rejim bir Filistinliyi daha şehit oldu. Dünkü gösterilerde 220 kişi de yaralandı.

Barışçıl gösteriler için Gazze sınırındaki dönüş çadırlarının etrafına toplanan halkın üzerine göz yaşartıcı bomba ve gerçek mermi yağdıran işgal rejimi, gençlerin uçurtma göndermelerine engel olmaya çalışırken, Filistinli gençler keskin nişancıların görüş mesafesini kapatmak için lastik yaktılar ve Gazze çevresindeki Yahudi yerleşkelerine yakıcı uçurtma ve balon gönderdiler.

Gösterilerde, işgalci siyonistlerin ateş açması sonucu Yahya Yagi (25) isimli Filistinli şehit olurken 220 kişi de yaralandı.

Böylece, 30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerine katılan halka barbarca saldıran işgal rejimi şimdiye kadar 156 kişiyi şehit etti, 17 binden fazla kişiyi de yaraladı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler