Filistinli itfaiyeciler sertifikalarını aldı

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından gerçekleştirilen 52. Dönem İtfaiye Sertifika programında Filistinli itfaiyeciler sertifikalarını aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği (TBB) işbirliği ile gerçekleştirilen temel itfaiyecilik eğitimlerinin 52'incisi, düzenlenen sertifika programıyla tamamlandı. Programda Malatya ve Filistin'den eğitime katılan 20 itfaiyeci, törenle sertifikalarını aldı.

Kocaeli İtfaiyesi bugüne kadar bin 415 kişiye sertifika verdi. Eğitimleri tamamlanan itfaiyecilere TBB tarafından çeşitli teçhizatlar hediye edildi.

Konuk itfaiyecilere eğitim merkezi alanında teorik ve uygulamalı eğitimler verildi. Programda itfaiyecilere yangın, deprem, trafik kazalarına müdahale, yüksekten ve alçaktan kurtarma, tehlikeli kimyasal maddelere müdahale teknikleri, kapalı ve dumanlı ortamlarda hareket tarzı gibi birçok mesleki konuda eğitim verildi. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan itfaiyeciler sertifikalarını aldı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Türkiye Belediyeler Birliği ortaklığında gerçekleşen eğitimlere Filistin'den 13, Malatya'dan 7 itfaiye eri katıldı. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler