Filistinlilere yardım kampanyası başlatıldı

Batman Valiliği, siyonist terör çetesinin zulmü altındaki Filistinlilere “İnsani Yardım Kampanyası”nın başlatıldığını duyurdu.

Batman Valiliği tarafından yapılan açıklamada, siyonist terör çetesinin işgali altındaki Filistinlilere “İnsani Yardım Kampanyası”nın başlatıldığı duyuruldu.

Filistinlilerin sıkıntılarının hafifletilmesinin amaçlandığı belirtilen açıklamada, “İsrail’in Gazze’de sebep olduğu işgal ve çatışma ortamı nedeniyle Filistin de can ve mal kaybı şiddetini artırarak devam etmektedir. Filistin halkının büyük bir kısmı açlık, susuzluk ve sağlık problemleriyle mücadele etmektedir. Türkiye Cumhuriyeti, halkımızın da beklentileri doğrultusunda; dost ve kardeş Filistin halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla Başbakanlık tarafından yardım kampanyası başlatılmıştır.” denildi.  

Kampanyaya sivil toplum kuruluşları ve vatandaşların vereceği desteğin önemli olduğu vurgulanan açıklamada, “İlimizde destek kampanyası Batman Valiliği öncülüğünde İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülecektir. Kampanyaya; tüm STK, dernek, meslek odaları ve vatandaşlarımızın yapacakları yardımlar önem arz etmektedir.” ifadelerine yer verdi.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler