Şanlıurfa’nın Viranşehir ilçesinde fırtına ve yağış sonucunda buğday tarlaları zarar gördü.

Şanlıurfa ve ilçelerinde önceki günlerde meydana gelen fırtına ve yağış nedeni ile birçok çiftçinin ekili buğday tarlası zarar gördü. Şiddetli rüzgâr ve beraberindeki yağış, başağa durmuş olan buğday tarlalarında buğdayları yere yatırdı.

Çiftçileri zarara uğratan doğal afet yüzünden Viranşehir İlçe Kaymakamı Ömer Dereci’nin talimatı ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından “Zarar-Ziyan Tespit Komisyonu” kuruldu.

İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğüne müracaat eden çiftçiler, meydana gelen zarar ve ziyanlarının tespiti için talepte bulunurken görevliler de çiftçilerin tarlalarında incelemelerde bulunuyor.

Konuyla ilgili Viranşehir Kaymakamlığından yapılan yazılı açıklamada, “Mağdur olan çiftçilerimizin komisyona müracaat etmesi gerekiyor. Konu ile ilgili muhtarlarımız bilgilendirilmiş olup mağdur çiftçilerimizin İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından müracaatları alınmaktadır.” denildi. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler