Gaziantep camilerinde temizlik çalışmaları

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, Ramazan ayı münasebeti ile temizlik kampanyası başlatarak oluşturduğu ekiplerle camileri temizlemeye başladı.

Ramazan ayında Gaziantep genelindeki camilerde görev yapan din görevlilerinden gelen talepler doğrultusunda camilerin temizliği için özel bir ekip oluşturduklarını belirten Gaziantep Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, Gaziantep genelinde 198 camiyi temizlediklerini belirterek, amaçlarının kent genelindeki tüm camileri temizlemek olduğunu söyledi.

2 ayrı araç ve ekiple camilerin halıları başta olmak üzere mihrap, minber, vaaz kürsüsü, kütüphane, müezzin mahfili gibi bölümlerin tozunu alarak temizleyen ekipler, Camilerin tuvalet ve bahçelerinin temizliğini de yapıyor.

Cami görevlilerinden gelen taleplerin sıraya konularak her gün farklı camilerde temizlik için görevlendirme yapıldığını belirten belediye yetkilileri, Camilerin günlük kullanımda olan toplu ibadet mekânları oldukları için belirli zamanlarda temizliklerinin yapılmasının bir gereklilik olduğunu söyledi. (İbrahim Koçyiğit- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler