Gaziantep esnafı bayram alış verişinden memnun değil

Bayram alış verişlerinin eskisi gibi olmadığını belirten Gaziantepli esnaflar, ekonomik nedenlerden dolayı yeterli alış veriş yapılmamasının kendilerini olumsuz etkilediğini söyledi.

On bir ayın sultanı olan Ramazan ayının ardından idrak edilen Ramazan Bayramı sonrasında bayram öncesi alış verişini değerlendiren Gaziantepli esnaflar, eski bayramlarda yaşanan hareketliliğin olmadığından şikayet ederek, umutlarını bayrama bağladıklarını ancak eski bayramlarda yaşadıkları hareketliliği göremediklerini ifade ettiler.

Bayram öncesi alış verişe çıkan vatandaşların ekonomik nedenlerden dolayı pek alış veriş yapmadığını belirten çarşı esnaflarından ayakkabıcı esnafı Çetin Kiraz, ekonomik nedenlerden dolayı yeterli alış veriş yapılmamasının, kendilerini olumsuz etkilediğini dile getirdi.

Bayramdan önce yaşadıkları durgunluktan dolayı umutlarını Bayrama bağladıklarını belirten Kiraz, daha önceki bayramlarda çifte bayram yaşadıklarını, fakat bu bayramda bekledikleri hareketliliğin yaşanmadığını söyledi.

Bayram öncesi hareketliliğin olmamasının esnaf olarak kendilerini memnun etmediğini belirten Kiraz, "Eski bayramlardaki hareketlilik yaşanmıyor. Esnaf olarak geçmiş yıllarda bayram alış verişleri bizleri oldukça sevindiriyordu. Fakat artık eski bayramlardaki hareketlilik yok." dedi.

Geçmiş yıllarda bayrama sayılı günler kala tezgahların müşteriler ile dolduğunu ifade eden Kiraz, bu bayram öncesi işlerinin durgun olduğunu söyleyerek, son yıllarda Ortadoğu'da yaşanan olumsuzluklar ister istemez Gaziantepli esnafları da etkilediğini ifade etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler