Kentte Coronavirus tedbirleri kapsamında semt pazarı ve market gibi toplu alanlarda maske takma zorunluluğunun getirilmesinin ardından maskesi olmayan vatandaşlar alışveriş yapamadı.

Türkiye genelinde yeni tip Coronavirus tedbirleri kapsamında toplu taşıma araçlarında maske takma zorunluluğu getirilmesinin ardından uygulama başladı. Esnaf ve müşteri sayısında büyük bir düşüşün yaşandığı semt pazarlarında esnaf ile vatandaşların çoğunluğunun maske taktığı görüldü.

Covid-19 tedbirleri kapsamında semt pazarlarında 65 yaş ve üstü ile gençler ve çocukların girmesinin engellenmesi amacıyla Şahinbey Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından bariyerler kurularak, maske denetimi yapıldı.

Semt pazarına alışveriş yapmaya gelen vatandaşlardan maskeli olanlar pazara alınırken, maskesiz olan vatandaşlar ise pazara alınmadı. Pazar içerisinde bulunan maskesiz vatandaşlar uyarılarak, pazardan dışarı çıkartılırken, pazara alınmayan vatandaşlar da alışveriş yapamadan geri dönmek zorunda kaldı.

Ayrıca alışveriş için pazara gelen vatandaşlar, zabıta ekipleri tarafından pazar girişinde ateş ölçümleri yapıldıktan sonra pazara alındı. Pazar esnafı maske ve eldivenle satış yaparken, müşterilere de sebze ve meyvelere temas etmemeleri için sık sık uyarılarda bulunuldu.

Şahinbey Belediyesi zabıta ekipleri ilçede kurulan pazar yerlerinde Coronavirus salgınına karşı sıkı tedbirler uyguluyor.

Zabıta ekipleri sadece vatandaşı değil pazar esnafını da denetliyor. Pazarcıların arasındaki mesafede zabıta ekipleri tarafından hassasiyetle kontrol edilirken, pazarcıların maske ve eldiven takmasına dikkat ediliyor. Zabıta ekipleri vatandaşın meyve ve sebzelere dokunmasına izin vermeyip istenilen ürünlerin pazarcı esnafı tarafından poşetlenip tartılmasına özen gösteriliyor.

Pazara alış veriş için gelen vatandaşlar alınan tedbiri olumlu bulduklarını belirterek, “Hükümetimizin ve belediyemizin aldığı tedbirleri yerinde buluyoruz. Zabıta ekipleri pazar yerine girerken, ateşimizi ölçüp dezenfekte dökülmesi yönünde uyarıda bulunuyorlar. İçeride ise pazarcılara da sosyal mesafe uygulanıyor. Bu zor günlerde uygulanan tedbirlerden dolayı Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’na ve ekibine teşekkür ediyoruz.” diye konuştular.(İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler