Gaziantep Umut Kervanı 10 bin ailenin yüzünü güldürdü

2018 yılı faaliyet raporunu kamuoyuyla paylaşan Gaziantep Umut Kervanı, bir yıl içerisinde yaklaşık 10 bin ihtiyaç sahibi aileye 584 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını açıkladı.

Yaptıkları yardım faaliyetleriyle sıkça adını duyuran ve muhtaç aileler ile hayırseverler arasında köprü vazifesi gören Gaziantep Umut Kervanı, 2018 yılı faaliyet raporunu açıkladı.

2018 yılı içerisinde gerçekleştirdikleri yardım çalışmaları ile ilgili olarak değerlendirmelerde bulunan Gaziantep Umut Kervanı Başkanı Mustafa Özaslan, 2018 yılında aralarında yetim ailelerinde yer aldığı yaklaşık 10 bin ihtiyaç sahibi aileye 584 bin TL değerinde ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını ifade etti.

Gaziantep Umut Kervanı olarak, yılın 12 ayı boyunca hayırseverlerin desteğiyle ihtiyaç sahibi ailelere ayni ve nakdi yardımlarda bulunduklarını belirten Özaslan, bu kapsamda 2018 yılında on binlerce fakir ve muhtaç ailenin yüzünü yaptıkları yardımlarla güldürdüklerini söyledi.

"Yardım çalışmalarımızı yılın 12 ay boyunca yapıyoruz"

Gıda, giyim ve ayakkabı gibi yardımların yanında nakdi yardımda da bulunduklarını belirten Özaslan, şunları söyledi:

Gaziantep'te muhtaç ve fakir ailelere ulaşma adına yapmış olduğumuz çalışmalarda düzenli olarak, her ay gıda, giyim ve ayakkabı yardımlarını tespit etmiş olduğumuz ailelere kendi aracımızla bizatihi evlerinde kendilerine teslim ediyoruz. Bu çalışmalarımızı yılın 12 ay boyunca yapıyoruz. Yalnız bizden yardım talebinde bulunan ailelerin sayısı çok fazla olduğundan dolayı her aileye ulaşmamız mümkün olmuyor. Bizden yardım talebinde bulunan bu ailelerin tamamına yetişmek, yardımda bulunmak için hayırseverler vakfımıza gelerek kendi hayırlarını Umut Kervanı üzerinden ulaştırmak isterlerse birebir onlarla birlikte daha önceden tespit etmiş olduğumuz ihtiyaç sahibi ve mağdur ailelere yardımlarını bizim aracılığımızla teslim edebilirler.

Özaslan, "Vakfımızın kapısını gelip çalan mağdur ve ihtiyaç sahibi ailelerin sayısı çok fazla olduğundan dolayı biz de bu konuda hayır sahiplerinden destek talebinde bulunuyoruz. Bu konuda daha çok fakir aileye ulaşmak için Umut Kervanına yardımcı olmalarını istiyoruz. Biz de hayır ve hasenatlarını Umut Kervanı üzerinden ihtiyaç sahiplerine ulaştıralım." dedi.

"Daha çok ihtiyaç sahibi aileye ulaşmamız hayırseverlere bağlıdır"

2018 yılında yaklaşık olarak 10 bin ihtiyaç sahibi aileye ayni ve nakdi yardımda bulunduklarını belirten Özaslan, "Bu yardımlarımız gıda, giyim, ayakkabı, kışın yakacak başta olmak üzere ailelerin bazı temel ihtiyaçlarıdır. Her yıl yaptığımız gibi bu yıl da Allah'a hamdolsun bu ailelere ulaştık. Bizim ihtiyaç sahibi ailelere ulaşmamız kentteki iş adamlarımıza ve hayırseverlere bağlıdır. Onlar bize ne kadar ulaşırlarsa biz de inşallah bizden yardım talebinde bulunan birinci derecede ihtiyaç sahibi olan aileleri mağdur etmemeye çalışacağız." ifadelerini kullandı.

"Yaptığımız yardımlarda asıl sevabı hayırseverler alıyor"

Her ay düzenli olarak 150-200 aileye yardımda bulunduklarını ifade eden Özaslan, Ramazan ayı ve bayramı ile Kurban Bayramı'nda daha çok ihtiyaç sahibi aileye yardım ulaştırdıklarını belirterek, "Bu yardımlarımızı bayramlarda yoğunlaştırıyoruz.  Kurban bayramında et yardımı bulunuyoruz. Vakıf gönüllerimizin yapmış oldukları tespitlerle fakir ve muhtaç aileleri tespit edip bu ailelere bir şekilde ulaşıp, onların bu ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyoruz. Bu konuda yapmış olduğumuz yardımlarda asıl sevabı bize bu konuda katkı sunanlar hayırseverler alıyor. Bizler de bu hayra Peygamber Efendimizin 'Hayra vesile olan hayrı yapan gibidir' hadisinden yola çıkarak bu hayırlı işe vesile olmaya çalışıyoruz." şeklinde konuştu.

"2019 yılında daha çok fakir aileye ulaşmayı hedefliyoruz"

2018 yılında yaklaşık 10 bin aileye yardımda bulunduklarını, yapmış oldukları bu yardımların tutarının ise 584 bin TL olduğunu belirten Özaslan, "İnşallah 2019 yılında da Umut Kervanı olarak bu hedefimizi daha ileriye taşıyıp hem daha çok fakir aileye ulaşmak hem de hayır sahiplerini ihtiyaç sahibi ailelerle buluşturmak istiyoruz." diye konuştu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler