Gaziantep Valisi muhtarlar ile bir araya geldi

Gaziantep Valisi Davut Gül, kentte eğitim, sağlık ve güvenlik başta olmak üzere yapılması gereken işlerin hepsinin ya tamamlandığını ya da tamamlanmak üzere olduğunu söyledi.

Gaziantep’in merkez Şehitkamil ve Şahinbey ilçesindeki mahallelerde görev yapan muhtarlara yönelik Gaziantep Valiliği tarafından program düzenlendi. Programda muhtarlara hitap eden Vali Davut Gül, muhtarların en yakın mesai arkadaşları olduğunu belirtti.

Kentteki bir restaurantta düzenlenen programda muhtarlara hitap eden Vali Gül, Gaziantep’te çakılan her çivide muhtarların katkısının olduğunu ve muhtarların, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın tarafından il valilerine emanet edilmiş en yakın mesai arkadaşları olduğunu ifade etti.

Gaziantep gibi bir şehirde görev yapmanın ayrıcalıklı olduğunu belirten Gül, “Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebilirim ki Gaziantep’te çakılan her çivide muhtarlarımızın önemli katkısı vardır. Sizler sorunları bakanlarımıza, milletvekillerimiz ve belediye başkanlarımıza iletirseniz ilettiğiniz kişiler de sizlerin bu taleplerini yerine getirirler. Burada bir kardeşlik hukuku, bir aile meclisi var, başarı da başarısızlık da bu salondakilerin hepsini aynı şekilde ilgilendirmektedir.” dedi.

Vali Gül, Gaziantep’te eğitim, sağlık, güvenlik başta olmak üzere yapılması gereken işlerin hepsinin ya tamamlanmış ya da tamamlanmak üzere olduğunu belirterek “Eğitimle, okulla ilgili talepleriniz oldu. Şunu gönül rahatlığıyla söyleyebiliriz. Sizin talebiniz olsa da olmasa da okul ihtiyacı olan tekli eğitime geçmeyle ilgili ihtiyaç olan her yere mutlaka okul yapılacak. Şu an Gaziantep’te eğitimde cumhuriyet tarihin en büyük yatırımları yapılıyor. Üçte ikilik kısmı bitti, geri kalanı da tamamlanmak üzere.” diye konuştu.

“Kimsenin suç işleme özgürlüğü yok”

Gül, “Gaziantep’te hiçbir yasa dışı faaliyete şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonra da kesinlikle izin vermeyeceğiz. Hiç kimsenin suç işleme özgürlüğü yoktur. Ne zaman ve nerede olursa olsun kurallara uymayanlara gerekli cezai işlemler uygulanacak. Emniyetle ilgili, asayişle ilgi bekçilerimiz verildi. Yeni bekçilerimiz ve polislerimiz gelecek. Bizler, 24 saat sokakta olacağız. 24 saat umulmadık yerlerde şok uygulamalarımız olacak.” ifadelerini kullandı.

Sağlıkta ise Gaziantep’te özellikle bir yıl içerisinde Şehir Hastanesinin de tamamlanacağını belirten Vali Gül, 300 yataklı Abdulkadir Yüksel Devlet Hastanesi ile birlikte Gaziantep sağlıkta bölgenin de sağlık merkezi haline geleceğini söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ise muhtarlar buluşmasının aile buluşması, bir ve beraber olma buluşması olduğunu belirterek böyle buluşmaların ortak sorunlara ortak çözümler bulmak noktasında kardeşlik sofrası olduğunu belirtti.

 “İlave eğitimlerle öğrencilerimizi desteklemeliyiz”

Gün içerisinde kentteki okulları da ziyaret eden Vali Gül, okul yöneticileri, öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

Vali Gül, ilk olarak Akşehir’de Nasreddin Hoca Şenlikleri kapsamında düzenlenen tiyatro yarışmasında üçüncü olan Doktor Cemil Karslıgil İlkokulu’nu ziyaret ederek dereceye giren öğrencilerin tiyatro gösterisini izledi.

Gösteri sonrasında öğrencileri tebrik eden Vali Gül, öğrencilerin sanatsal faaliyetlerle yoğrulmasının önemine değinerek yetenek taramasının küçük yaşlarda yapılması ve öğrencilerin de o yetenekleri doğrultusunda eğitilmesi gerektiğini vurguladı.

Gül, ayrıca okulda sınıfları gezerek öğrencilerle bir araya gelip, öğretmenlerle toplantı yaptı.

Arif Nihat Asya Anadolu Lisesini de ziyaret eden Gül, sınıfları dolaşarak öğrencilerle bir süre yakından ilgilendi.

Sınavlara hazırlanan öğrencilerin her türlü ihtiyaçlarının karşılanması gerektiğini ifade eden Vali Gül, öğretmenlerle yaptığı toplantıda, “Öğrenci, öğretmen ve veli işbirliğinde öğrencilerimizin her türlü ihtiyacını karşılamamız lazım. Rutinin dışına çıkmalıyız. Öğrenci okul dışında eğitime ihtiyaç duymamalı. Dershanecilik olayı tarihe karıştı. Bu devletimizin kırmızı çizgisidir. Öğrencilerimizin dışarda eğitim alması hem ekonomik hem de ideolojik istismara neden olur. Buna fırsat vermeyeceğiz.” dedi.

“Kurs merkezleri denetlenecek”

Gül, “Kurs merkezleri denetlenecek ve kaçak dershanecilik yapanlar hakkında gerekli cezai işlemlerde uygulanacak. Milli eğitim müdürlüğümüz bunların takipçisi olacak.” diye konuştu.

Daha iyisinin her zaman mümkün olacağının altını çizen Gül, okul aile birliği toplantılarına katılacağını, öğretmen, öğrenci ve veli işbirliğinde başarıya ulaşılacağının mesajını verdi.

Okul ziyaretleri sonrasında Münif Paşa İl Halk Kütüphanesini de ziyaret eden Vali Gül, kütüphane hakkında yetkililerden bilgi alarak kütüphaneden faydalanan öğrencilerle bir süre sohbet etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler