Gaziantep'te 2 şüpheli kapkaç iddiasıyla tutuklandı

Gaziantep'te kapkaç ve hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 7 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Gaziantep'te kapkaç ve hırsızlık yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 7 şüpheliden 2'si tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şehitkâmil ilçesi Karacaoğlan Mahallesi'nde 2 kişinin cep telefonunu kapkaç yaparak çalan M.N. ve Z.Ö. isimli şüpheliler ile söz konusu telefonları satın alan G.Ö. ve R.K. isimli şüpheliler takip sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

Şüpheliler ifadeleri alınmak üzere emniyete götürülürken, ele geçirilen cep telefonları ise sahiplerine teslim edildi. Kapkaç olayı ile ilgili gözaltına alınan M.N. ve Z.Ö, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Bir şüpheli yankesicilikten gözaltına alındı

Öte yandan, Şehitkâmil ilçesi Nurtepe Mahallesi'ndeki bir internet kafede yan kesicilik suretiyle bir kişinin cep telefonunun çalınması olayıyla ilgili de İ.B. isimli şüpheli gözaltına aldı.

Yankesicilik olayıyla ilgili ise gözaltına alınan İ.B'nin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

Çalıntı motosikletle yakalanan 2 şüpheli gözaltına alındı

Ayrıca Şahinbey ilçesi Güzelvadi Mahallesi'nde plakasız 2 motosikletin 2 kişi tarafından itilerek götürüldüğünün görülmesi üzerine polis ekiplerini gören iki şüpheli kişi, motosikletleri bırakarak kaçmaya çalışırken yaşanan kovalamaca sonucu yakalandı.

Yakalanan H.D ve M.D isimli şüphelilerin yapılan GBT sorgulamasında H.D'nin "hırsızlık" suçundan birçok aranmasının olduğu, plakasız motosikletlerin de yapılan şase sorgulamasında çalıntı olarak arandığı tespit edildi.

Gözaltına alınan şüphelilerin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtilirken, çalıntı motosikletler de çekiciyle otoparka çekildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler