Gaziantep’te 24 derslikli okulun protokolü imzalandı

Gaziantep’te "Hayırseverce Eğitime Yüzde 100 Destek" projesi kapsamında hayırsever işadamı tarafından yapılacak 24 derslikli ortaokulun protokolü imzalandı.

Gaziantep'te "Hayırseverce Eğitime Yüzde 100 Destek" projesi kapsamında hayırsever işadamı Hasan Sever tarafından yaptırılacak olan 24 derslikli ortaokulu için hazırlanan protokol Valilikte düzenlenen törenle imzalandı.

Eğitime yapılan bu yatırımın Gaziantep'e hayırlı olması temennisinde bulunan Vali Ata, projenin Gaziantep'e kazandırılmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Valilik makamında düzenlenen törenle imzalanan projenin 86. proje olduğunu belirten Vali Ata, "Devlet olarak bütçeden en büyük payı milli eğitime ayırıyoruz. öğrenci sayımızın fazla olması, genç bir nüfusa sahip olmamız ve hızlı nüfus artışı sonucu genel bütçeden eğitime ayrılan bütçe yetmiyor. Dolayısıyla hayırsever kurum ve kuruluşlara büyük ihtiyaç duyuyoruz. Bu sayede açıklarımızı kapatmaya çalışıyoruz. Bugün imzalayacağımız proje 86. proje olacak."dedi.

Son 3,5 yıllık dönemde 86 vatandaşın kimisinin arsa bağışlayarak kimisinin nakdi katkıda bulunduklarını belirten Vali Ata, "Bunlarda bizim moral ve motivasyonumuzu artırıyor. Bizim şu anda Gaziantep"te 500 bin öğrencimiz var. Açık lisedekiler dahil toplam 552 bin öğrencimiz var. Bunların iyi bir eğitim almaları ve iyi bir meslek sahibi olmaları için ve hayata iyi bir şekilde atılmalarını sağlamak bizim amacımızdır. Bunlar iyi bir meslek sahibi olursa hem ailelerine, hem topluma hem de ülkemize faydalı hale gelirler diye düşünüyoruz." ifadelerini kullandı.

Hayırsever iş adamı Hasan Sever ise, hayırlı ve eğitimli evlatlar yetiştirmek için katkıda bulundukları için mutlu olduğunu belirtti.

Konuşmalarının ardından yapılacak olan okulun protokolü Vali Ata ile hayırsever işadamı Hasan Sever tarafından imzalandı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler