Gaziantep’te 3 bin adet fidan dikildi

Gaziantep’te ‘Bi Dünya Yeşil’ projesi kapsamında düzenlenen törenle 3 bin adet fidan dikildi.

Gaziantep'te Şehitkâmil Belediyesi tarafından ‘Bi Dünya Yeşil' projesi kapsamında 12'inci Bayatlı Mahallesinde bulunan Şehitkâmil Ormanı'na 3 bin adet fidan dikildi.

Bayatlı Mahallesinde düzenlenen fidan dikim törenine, Gaziantep Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü İsmet Zor, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Mehmet Sabri Kılıç, Gaziantep İl Emniyet Müdürü Erhan Gülveren, Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Mete, mahalle muhtarları ile çok sayıda öğrenci katıldı.

‘Bi Dünya Yeşil' projesi kapsamında her yıl Mart ve Kasım ayında gerçekleştirilen fidan dikimi törenlerinde bugüne kadar 93 bin fidan dikildiği belirtildi.

Törende ağaçlandırma çalışmasına destek veren tüm kurumlara teşekkür eden Şehitkâmil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, kurumlar arası işbirliğinin önemine vurgu yaptı.

Fadıloğlu, "Bu projemizdeki amacımız özellikle öğrencilerimizin, çocuklarımızın yeşile olan ilgisinin devamını sağlamak. Bizden önceki nesillerin bizlere bıraktığı yeşil dünyayı bizden sonraki nesillere nasıl taşıyabiliriz konusunda çocuklarımızı bilinçlendirebilmek istiyoruz." dedi.

Gaziantep'te kendiliğinden oluşmuş bir ormanın olmadığını belirten Fadıloğlu, "Şu anki Erikçe, Dülük Baba, Burç'ta kullandığımız ormanlar, bizim büyüklerimiz tarafından dikilen ormanlar. Bugün biz o ağaçların altındaki gölgede piknik yapabiliyorsak, bu alanlarda doğal hayat devam ediyorsa ve en azından bizim yaşadığımız sürede bizden sonraki nesillere bırakmamız gereken bir yeşil alan olması lazım. Çünkü çok hızlı bir nüfus artışımız söz konusu. Ne kadar ormanlık alan elde edersek o kadar hayırlı şekilde yad ediliriz." ifadelerini kullandı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler