Gaziantep'te uyuşturucu ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 41 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

Gaziantep'in merkez Şahinbey ve Şehitkamil ilçelerinde yapılan uygulamalarda, uyuşturucu ve hırsızlık şüphelilerine yönelik düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan 40 şüpheliden 3'ü tutuklanarak cezaevine konuldu.

Araması bulunan 26 şüpheli yakalandı

Operasyonlara ilişkin yapılan açıklamalara göre, Şahinbey ilçesinde 18-19 Ekim tarihleri arasında yapılan çalışmalarda, 3 şahıstan yaklaşık 80 gram esrar, 4 şahıstan ise 7.28 gram sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

Çalışmalarda 26 aranan şüpheli yakalanırken, 3 şüpheliye kabahatlerden işlem yapıldı ve 3 şüpheli de hırsızlıktan suçüstü yakalandı.

2 adet tabanca, 2 adet pompalı tüfek ve 2 adet kurusıkı tabancanın ele geçirildiği çalışmalarda, bir şüpheli kasten yaralama şüphelisi olarak yakalandı.

Bir şüphelinden de 252 adet bandrolsüz sigara ele geçirildi. 3 adet terk edilmiş halde motosiklet bulunurken, 2 adet hacizli araç ile bir adet tescilsiz araca işlem yapıldı. 10 şüpheliye ise yoklama kaçağından tebligat yapıldı.

Birçok suç kaydı bulunan şüpheli yakalandı

17 tanesi hırsızlık olmak üzere çeşitli suçlardan toplam 30 adet suç kaydı olan ve 7 ayrı hırsızlık suçundan da aranması bulunan şüpheli, kovalamaca sonucu yakalandı.

Şahinbey ilçesi Kıbrıs Mahallesinde bir evde meydana gelen hırsızlık olayı ile ilgili çalışma başlatıldı.

Çalışma kapsamında bölgedeki güvenlik kamerası kayıtlarının incelenmesi sonucu hırsızlığı S.S’nin gerçekleştirdiği tespit edildi.

Şüpheli ilçenin Saçaklı Mahallesi Şenyurt Caddesi üzerinde yapılan kovalamaca sonucu yakalanarak gözaltına alındı.

Kovalamaca esnasında şüphelinin attığı poşette bulunan 5 adet telefon da muhafaza altına alındı. Telefonlardan 2 tanesinin aynı gün gerçekleşen evden hırsızlık olayında alındığının tespit edilmesi üzerine telefonlar tekrar sahibine teslim edildi.

Gözaltına altına alınan şüpheli hakkında başlatılan yasal işlemler devam ettiği belirtilirken, şüphelinin yapılan GBT sorgusunda, 17 tanesi hırsızlık olmak üzere çeşitli suçlardan toplam 30 ayrı suç kaydının olduğu ve 7 ayrı hırsızlık suçundan da aranması bulunduğu tespit edildi.

4 şüpheli uyuşturucudan gözaltına alındı

Durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta ve araçta bulunan A.K. ve R.A.K. isimli 2 şüphelinin yapılan üst aramalarında, araç içerisinde 54.0 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

Ayrıca şüphelilerin, uyuşturucuyu aldıklarını beyan ettikleri evde yapılan aramalarda ise Ş.E. ve  H.M. isimli şüphelilerin evinde yapılan aramada, 342 gram sentetik uyuşturucu ve bir adet hassas terazi ele geçirildi.

Gözaltına alınan 4 şüphelinin emniyetteki işlemlerinin devam ettiği belirtildi.

3 şüpheli hırsızlıktan tutuklandı

Merkez Şahinbey ilçesi Fidanlık Mahallesi'ndeki bir evden geçtiğimiz hafta 70 bin TL değerindeki ziynet eşyasının çalınması olayı ile ilgili olarak yapılan çalışmalarda, hırsızlık olayını gerçekleştiren şüphelilerin Osmaniye'den hırsızlık amaçlı Gaziantep'e gelen kadın şüpheliler olduğu belirlendi.

Osmaniye'de ikamet ettikleri evinin tespit edilmesi üzerine şüphelilerin, düzenlenen operasyonla gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen şüpheliler, tutuklanarak cezaevine teslim edildi.

Şahinbey ilçesi Karataş Mahallesi'nde meydana gelen hırsızlık olaylarıyla ile ilgili çalışma başlatıldı. Çalışma kapsamında bölgedeki güvenlik kamera kayıtlarının incelenmesi sonucu aranan hırsızlık şüphelisinin M.Y. K. olduğu tespit edildi.

Şüphelinin çaldığı bir motosiklet bulunup sahibine teslim edilirken, M.Y. K.  isimli şüpheli ise emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine konuldu.

Şehitkamil ilçesi Göktürk Mahallesi'nde durumundan şüphelenilerek durdurulan bir araçta ve araçta bulunan O.Y ve M.A isimli şahısların üzerinde yapılan aramada,2,5 gram esrar, bir miktar sentetik uyuşturucu, 13 gram bonzai ele geçirildi. Ayrıca O.Y'nin üzerinde bir adet hassas terazi ve 20 TL sahte para ele geçirildi.

Hacıbaba Mahallesi Farabi Sokak üzerinde durumundan şüphelenilerek durdurulan H.A isimli şahsın yapılan üst aramasında ise şüpheliden bir miktar uyuşturucu ele geçirildi.

Dülükbaba Mahallesi Eski Dülük Caddesi üzerinde bulunan bir işyerinden hırsızlık yaptığı kamera görüntülerinden tespit edilen şüpheli T.Ö. yapılan takip sonucu yakalandı.

3 farklı olayla ilgili yakalanarak gözaltına alınan şüpheliler, hakkında gerekli yasal işlemler yapıldı.

Şahinbey ilçesi Saçaklı Mahallesi Şenyurt Caddesi üzerinde uyuşturucu alışverişi yaptığından şüphelenilen 2 şüphelinin yapılan üst aramasında A.B. isimli şüphelinin üzerinden bir miktar sentetik uyuşturucu ele geçirildi.

B.K. isimli şüphelinin üzerinden çıkan 480 TL ve şüphelilerin cep telefonlarına el konuldu. B.K. isimli şüpheliye "uyuşturucu ticareti ve kullanımından" A.B. isimli şüpheliye de "uyuşturucu kullanmaktan" işlem yapıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler