Gaziantep’te işçi ve öğrencilere ücretsiz çorba dağıtımı

Gaziantep’te Şahinbey Belediyesi tarafından şehrin 8 değişik noktasına kurulan çorba noktalarında sabah saatlerinde işe giden işçi ve öğrencilere çorba dağıtılıyor.

Şahinbey Belediyesi tarafından şehrin çeşitli noktalarına konulan çorba kulübelerinde günde 5 bin kişiye ücretsiz çorba ikramında bulunuluyor.

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, sabahın erken saatlerinde çorba kulübelerini ziyaret ederek vatandaşlara çorba ikramında bulundu. Kulübelere çorba almaya gelen vatandaşlarla sohbet eden Tahmazoğlu, bu alanda yapılan çalışmaların devam edeceğini söyledi.

Şehirde belirlenen 8 noktada vatandaşlara sıcak çorba ikramında bulunulduğunu söyleyen Tahmazoğlu "Şahinbey Belediyesi olarak bizim uzun yıllardan beri devam eden bir geleneğimiz çorba dağıtımı. Bunun sayısını da arttırdık. Her gün sabah saatlerinde 5 bin vatandaşımıza sıcak çorba ve ekmek ikram ediyoruz."dedi.

Çorba dağıtımı yapılan noktalar hakkında da bilgi veren Tahmazoğlu,"Tıp Fakültesi karşısı, Üniversite karşısı, Taner Kışlalı Parkı, Perilikaya Kavşağı, Şehreküstü Kavşağı, Düztepe Yaşam Hastanesi karşısı, Kurban Baba ve Rüştü Uzel Endüstri Meslek Lisesi önünde dağıtım yapıyoruz. Buralara baktığımız zaman işçilerimizin ve öğrencilerimizin yoğunlukta olduğu noktalar olduğunu görecekseniz. Ben bütün vatandaşlarımıza afiyet oysun diyorum." ifadelerini kullandı.

özellikle kış döneminde çorbayla içlerinin ısındığını söyleyen vatandaşlar ise Belediye yetkililerine teşekkür etti. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler