Gaziantep’teki klor olayına ilişkin açıklama

Gaziantep'te yüzme havuzunda meydana gelen ve 32 kişinin etkilendiği olayın sıvı klor maddenin yere dökülmesinden kaynaklandığı belirtildi.

Gaziantep'in Şahinbey ilçesindeki yüzme havuzunda meydana gelen ve 32 kişinin etkilendiği olayın sıvı klor maddenin yere dökülmesinden kaynaklandığı, havuzda bulunan kişilerinde zehirlenmediği ve boğaz yanması şikâyeti ortaya çıktığı bildirildi.

Konu ile ilgili Şahinbey Belediyesi’nden yapılan açıklamada, “07.10.2018 tarihinde 19.30 sularında Şahinbey ilçemiz Karataş Mahallesi'nde MAXPRO yüzme havuzunda bir miktar sıvı klor maddenin yere dökülmesinden kaynaklı havuzda bulunan kişilerde boğaz yanması şikayeti ortaya çıkmıştır. Olayın hemen ardından AFAD ekiplerimizin yapmış olduğu inceleme neticesinde bu kloru soluyan müşteri ve personeller tedbir amaçlı hastanelere sevk edilmiştir. Hastaneye sevk edilen vatandaşlarımızın tamamı ayakta tedavi edilerek taburcu edilmiştir.” denildi.

Yaşanan bu olayın belediye ile ilgili hiçbir alakasının olmadığı belirtilen açıklamada, olayı bir patlama ve zehirlenme vakası olarak nitelendirip, vatandaşları yanlış bilgilendirerek, toplumu tedirginliğe sevk edenlerin ve bu doğrultuda paylaşımlarda bulunanlar ile ilgili de yasal süreç başlatılacağı belirtildi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler