Gaziantep'ten Suriye'ye kamyonlarca yardım

Gaziantep'te hazırlanan 4 kamyon yardım malzemesi, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere Suriye'ye gönderildi.

İnsan, Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı tarafından başlatılan kampanya kapsamında 4 kamyon dolusu yardım malzemesi, ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak üzere dualarla Gaziantep'ten Suriye'ye gönderildi.

İHH Gaziantep Şubesi önünde düzenlenen törende, kamyonlara un başta olmak üzere, gıda malzemeleri, kışlık kıyafet, battaniye, çocuk bezi gibi yardımlar vakıf üyeleri tarafından kamyonlara yüklendi.

Suriye'ye gönderilen yardımlarla ilgili bilgi veren İHH Gaziantep Şubesi Başkanı Engin Erbatan, 2018 yılının ilk yardım konvoyunun Suriye'ye gönderildiğini söyledi.

Gönderilen bu yardımların güvenli bölgelerde yaşayan Suriyelilere dağıtılacağı bilgisini veren Erbatan, "Bugün burada ihtiyaç sahibi Suriye halkına 50 ton un, 300 gıda kolisi ile kışlık kıyafet ve çocuk bezi gibi malzemelerden oluşan bu 4 TIR'lık yardımı bölgeye ulaştıracağız. Dünya üzerinde savaş ve doğal afetlerle ve yoksulluklarla sarsılan bu coğrafyaların çocukları zorlu hayat koşulları içerisinde Türkiyeli hayırseverlerin destekleriyle hayatlarında olumlu değişiklikler yaşıyorlar. İHH İnsani Yardım Vakfı da dünya üzerinde destek verdiği yetim çocukların soğuk kış aylarında soğuktan üşümemeleri için kışlık kıyafetlerle sevindiriyor." diyerek, yardımları gönderen Gaziantepli hayırseverlere teşekkürlerini iletti.

Yardımlar, Gaziantep'ten Suriye'ye gönderilmek üzere yapılan duanın ardından Kilis Öncüpınar Gümrük Kapısı'na doğru yola çıktı. (İbrahim Koçyiğit - İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler