Görme engelliler oy kullandı

Diyarbakır’da görme engelli vatandaşlar kendilerine özel geliştirilen pusula ile oyunu kullandı.

Görme engelliler, Cumhurbaşkanlığı Anayasa değişiklik referandumunda kendilerine özel geliştirilen ‘oy pusulası şablonu' ile oyun kullandı.

özel şablonla oyunu kullanan Altı Nokta Körler Derneği Diyarbakır Şube Başkanı Mehmet Akif Karakaş, en büyük temennilerinin başkasından bağımsız oy kullanmak olduğunu söyledi.

Karakaş, "Hayırlısıyla oyumuzu kullandık. Ülkemizin birliğe ve beraberliğe muhtaç olduğu bu dönemde gerçekten ülkemiz için en güzel sonucun olmasını bekliyoruz." dedi.

Kimseye bağımlı kalmadan oy kullanabilmek istediklerini dile getiren Karakaş, "Tabi görme engelliler olarak bağımsız oy kullanma noktasında ciddi sıkıntılar yaşıyoruz. Bu sene oy pusulası şablonu hazırlandı. Onun desteğiyle oyumuzu kullandık. Görme engelliler için oluşturulan cihaz bağımsız bir şekilde hiç kimsenin desteğine ihtiyaç duymadan rahatlıkla oy kullanılabilecek bir cihazdır. Bu cihazın önümüzdeki dönemlerde yürürlüğe girerek bağımsız oy kullanmak için en büyük temennimizdir." ifadelerini kullandı. (Abdurrahman Tetik, Emrah Deniz- İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler