Görme engellilerin umre sevinci

Diyanet İşleri Başkanlığı, engelli vatandaşlar için gerçekleştirdiği eğitim faaliyetleri kapsamında dereceye giren göreme engellileri umreyle ödüllendirdi.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen umre ödüllü "Kur'an-ı Kerim ve Dini Bilgiler Yarışması"nda dereceye girenler umreyle ödüllendirildi.

Daha önce işitme engellilere yönelik düzenlenen yarışmaya bu yıl engellilerde dâhil edildi.

Türkiye'nin farklı bölgelerinde bulunan, uzun dönem, hafızlık, yatılı ve yaz Kur'an kurslarında eğitim görmüş veya bu kurslarda eğitime devam eden yüzde 61 ve üzeri görme engelli kursiyerlere yönelik umre ödüllü "Kur'an-ı Kerim ve Temel Dini Bilgiler Yarışması" düzenlendi. 6 Kasım 2018 tarihinde düzenlenen yarışmada birinci olanlar umreye gönderildi.

Rize'de katıldığı yarışmada birinci olan görme engelli öğrenci Recep Ali Başlantı, Rize İl Müftülüğü Engelliler Koordinatörü Felenksu Camii Müezzini Bayram Tamam ile birlikte umreye gönderildi.

Gerçekleştirilen organizasyonda duyduğu memnuniyeti dile getiren görme engelli Recep Ali Başlantı, gözleri görmese de en büyük hayalinin kutsal topraklara gitmek olduğunu, bu hayaline kavuşmaktan dolayı çok mutlu olduğunu belirterek, emeği geçen herkese teşekkür etti. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler