Görmez’den İdlib'de yaşanan katliama ilişkin açıklama

Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, Suriye rejimi tarafından İdlib'te düzenlenen kimyasal saldırıyla ilgili açıklama yaptı.

Suriye rejimi tarafından İdlib'te düzenlenen kimyasal saldırıya ilişkin açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez, yaşanan katliamı lanetlediğini ve bütün Müslümanlara başsağlığı dilediğini belirtti.

Görmez, "İdlib'de yaşanan katliamı şiddetle telin ediyor, arkası kesilmeyen vahşet karşısında yürekleri yanan, kardeşlerinin acısına ortak olan ve duaya duran bütün Müslümanlara başsağlığı diliyorum. Kadın-erkek demeden, yaşlı-çocuk ayırt etmeden insanların üzerine kimyasal bombalar yağdırmanın; toprağı, havayı, suyu zehirleyerek nesillerin geleceğini heba etmenin insanlık önünde de Hak Teâlâ katında da hiçbir açıklaması olamaz." dedi.

Hem dünyada hem ahirette kötülük yapanların cezasını bulacağını söyleyen Görmez, şunları ifade etti: "Elbet bu savaş sona erecek, gözyaşı coğrafyasında adalet yeniden hükümferma olacak, bu dünyada da ahirette de kötülük ve yandaşları hak ettiği cezayı bulacaktır. O zamana kadar bize düşen, umudumuzu, imanımızı ve cesaretimizi yitirmeden barış ve merhamet için çabalamaktır. Sabırları tükenen, beldeleri harap olan, gönülleri bitap düşen insanların feryadını duymaktır."

Açıklamasının sonunda tüm Müslümanlara çağrıda bulunan Görmez, "Ey Müslümanlar, İslam ümmeti! Saldırı ve terör haberlerine alışıp duyarsızlaşmayın! Kardeşliğinizi unutmayın, tek yürek olarak mazlumun yanında yer alın! Ey İslam ülkelerinin liderleri, ilim insanları, insan hakları müdafileri! Bu karanlık ve kuralsız savaşı durdurmak için maddi ve manevi her türlü gücünüzü seferber edin! Masumları, anaları, yavruları ezip geçen bu hayâsızca akını durdurun! Unutmayın, bu vebal her birinizin, hepimizin sırtındadır." diye belirtti. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler