Batman Sosyal Güvenlik İl Müdürlüğü, elektrik kesintisinden dolayı Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu ödemeleriyle ilgili son ödeme tarihini 31 Mart tarihinden 7 Nisan’a kadar uzattı.

Batman Sosyal Güvenlik İl Müdürü Alaettin ökten, 31 Mart tarihinde yurt genelinde yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Genel Sağlık Sigortası (GSS) prim borcu ödemeleriyle ilgili son ödeme tarihinin 31 Mart tarihinden 7 Nisan'a kadar uzatıldığını belirtti.

ökten, "Ülke genelinde 31 Mart Salı günü yaşanan elektrik kesintisi nedeniyle Kurumumuz ile prim tahsilat anlaşması olan bankaların, tahsilat sistemlerindeki iletişiminde sıkıntılar yaşanmış ve prim tahsilatlarında aksaklıklar oluştuğundan prim ödeme yükümlülerimizin mağduriyetlerini önlemek amacıyla son ödeme günü uzatıldı. 31 Mart olan prim ve diğer tüm alacakların tahsilat işlemleri 7 Nisan Salı gününün sonuna kadar uzatılmış olup, bu tarihe kadar yapılacak söz konusu ödemeler yasal süresi içinde yapılmış sayılacaktır." diye konuştu. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler