Hakkari'de 30 bölge 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi

​Hakkari merkez ve 3 ilçede bulunan 30 bölgede, 14 gün süreyle 'özel güvenlik bölgesi' ilan edildi.

Hakkari merkez, Şemdinli, Çukurca ve Yüksekova ilçeleri sınırları içerisinde bulunan 30 bölgede, 14 gün süreyle 'özel güvenlik' bölgesi ilan edildi.

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, PKK'nin son zamanlarda düzenlediği saldırıların hayatı olumsuz etkilediğini ve vatandaşları mağdur ettiğini belirtti.

Açıklamada," İlimiz sınırları içinde faaliyet gösteren bölücü terör örgütü ve diğer terör örgütlerinin son zamanlarda yapmış oldukları terör ve yıldırma eylemleri, İlimizin sosyal ve ekonomik gelişmesini de olumsuz etkilemeye başlamıştır. Bu eylemler neticesinde vatandaşlarımız; ekonomik, sosyal faaliyetlerini yürütme ve seyahat etme haklarını kullanmaktan mahrum kalmıştır. Günlük hayatları olumsuz etkilenen vatandaşlarımız büyük mağduriyet yaşamaktadırlar." denildi.

Açıklamanın devamında," 08 Temmuz 2018 günü saat 00.00.01’den, 22 Temmuz 2018 günü saat 23.59.59’a kadar, “Özel Güvenlik Bölgesi” ilan edilmiş olup, vatandaşlarımızın yukarıda belirtilen bölgelere izinsiz olarak girmesi yasaklanmıştır." ifadelerine yer verildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler