HAKSİAD: İstanbul üzerindeki şaibenin kalkacak olması sevindiricidir

​HAKSİAD, YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararına ilişkin, İstanbul üzerindeki şaibenin kalkacak olmasının sevindirici olduğunu belirtti.

Hak Sanayici ve İş Adamları Derneği (HAKSİAD), YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanlığı seçimlerinin yenilenmesine yönelik kararına ilişkin değerlendirmede bulundu.

HAKSİAD tarafından yapılan yazılı açıklamada, 31 Mart 2019 tarihinde İstanbul Büyükşehir Belediyesi için yapılan seçimlere AK parti tarafından olağanüstü itiraz yapıldığı, bu itirazın sonucunda YSK'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Seçimlerini iptal ettiği hatırlatıldı.

YSK’nın verdiği bu karar sonucunda seçimlerin tekrar edileceğine değinilen açıklamada, "HAKSİAD olarak özelde İstanbul’umuza genelde ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyoruz. YSK kararından önce tarafların 'YSK'nın kararına saygı duyacağız' sözlerini hatırlatırız. Karardan sonra seçim çalışmalarına odaklanmalarını, ayrıştırıcı bir dil değil toplumunun tamamını kucaklayacak söylemleri tavsiye ediyoruz." denildi.

Açıklamada, şunlar kaydedildi:

"İstanbul seçimlerinin yenilenmesinin üzerinden ekonomiye ayar vermeye çalışmak suistimal etmek asla doğru değil. Unutmamalıyız ki hepimiz bu geminin içindeyiz. Tüm tarafların kullanacağı dil, ülkemizin ekonomisinin faydasına olacak bir dil olmalı. Kur atışı, faizlerin yükselmesi, enflasyonun artış göstermesi ve işsizliğin artması, konkordatoların iflasların çoğalması ülke ekonomisinin küçülmesi ülkemizin menfaatine değildir.

Öncelikle halkımızın hızla fakirleştiği, alım gücünün düştüğü, yatırımcıların sıkıntıda olduğu böyle bir dönemde seçimlerin yenilenmesi kararını her ne kadar zaman ve emek israfı olarak değerlendirsek de diğer taraftan İstanbul seçimlerinin üzerindeki şaibenin kalkacak olması nedeniyle sevindiricidir. İş insanları olarak taraflardan beklentimiz ortamı gerginleştirecek söylemlerden kaçınarak hak hukuk içerisinde kalarak çalışmalarını yürütmeleridir." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler