“Halepçeler, 6-8 Ekim’ler zalimlerin alnında kara lekedir”

Hak-İş Batman Temsilciliği, Halepçe katliamının 27. yıldönümü nedeniyle bir açıklama yaptı.

Hak-İş Batman İl Temsilcisi Bünyamin Söğüt, 16 Mart 1988 yılında 5 bin kişiden fazla masum insanın kimyasallarla öldürüldüğü Halepçe katliamın 27. yıldönümü münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı.

Ortadoğu'nun sayısız katliamlara şahitlik ettiğini söyleyen Söğüt, "Bu katliamlardan biri de Halepçe katliamıdır. Halepçe elma kokusuyla bir katliama şahitlik etti. Dünya derin devletinin, emperyalist gücün başını çeken büyük şeytan Amerika'nın desteklediği Baasçı Saddam Hüseyin rejimi, Müslüman Halepçe halkını katliamdan geçirerek kendi ismini tarihin firavunları arasına yazdırdı. Dünya tarihine kara bir gün olarak geçen 16 Mart günü mazlum halkın bir firavunun elinden katliamdan geçirildiği gündür. Baasçı Saddam Hüseyin rejimine kimyasal silahları veren zalimler ve tekrardan onu Halepçe katliamından dolayı idam eden zalimler şunu bilin; Müslümanlar Saddam Hüseyin gibi, Sisi gibi İslam ümmetine bela olmuş kuklalarınıza hiçbir zaman inanmayacak ve itibar etmeyecektir." dedi.

Söğüt açıklamasının devamında, şu ifadelere yer verdi: "Söz konusu Müslüman Kürt halkı olunca, insan hakları savunucusu kesilen başta Avrupa devletleri olmak üzere İngiltere, Rusya, Amerika ve Çin gibi dünya devletleri, yapılan bu katliama her zaman olduğu gibi sessiz kalmış ve görmezlikten gelmişlerdir. Halepçeler, Roboskiler, Susalar ve 6-8 Ekim'ler, zalimlerin alınlarında silinmez bir kara leke olarak kalacaktır. Mahrum ve mazlumların, Rablerinin (cc) lütfu ile yeryüzüne varis olacakları günler gelecektir inşallah." (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler