Halk otobüsü şoförleri kavşak sorununun giderilmesini istiyor

Bitlis Beş Minare Mahallesinde inşa edilen 4’üncü etap Toplu Konutların giriş çıkışlarında sıkıntı yaşayacaklarını belirten halk otobüsü şoförleri, bölgeyi rahatlatacak kavşakların yapılmasını istiyor.

Bitlis Beş Minare Mahallesinde inşa edilen 4'üncü etap Toplu Konutların giriş çıkışlarında sıkıntı yaşayacaklarını belirten halk otobüs şoförleri, bölgeyi rahatlatacak kavşakların yapılmasını istiyor.

Bitlis'te faaliyet gösteren S.S.13 Nolu Karayolu Yolcu Taşımacılığı Kooperatifi Başkanı Felemez Kök, yeni inşa edilen ve önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan 4'üncü etap TOKİ'lerde yolcu taşımaya başlayacaklarını ancak bölgenin giriş ve çıkışlarında sıkıntı yaşayacaklarını dile getirdi.

Gazetecilere açıklamada bulunan Kök, bu konuda yetkililerden destek beklediklerini ifade ederek şunları söyledi: "Beş Minare Mahallesinde inşa edilen yaklaşık 950 konut önümüzdeki günlerde hak sahiplerine teslim edilecek. Burada yaşam başlarken bizler de buna göre planlamalarımızı yapıyoruz. Bu bölgeye 17 adet yeni otobüs çıkaracağız. Ancak TOKİ'lerin giriş çıkışları çok da müsait değil."

Kök, "Herhangi bir kaza yaşanmaması adına bu bölgede hem birinci etap TOKİ'lere, hem de 4'ncü etap TOKİ'lere giriş çıkışı sağlayacak yeni bir kavşak yapılmasını talep ettik. Karayolları ve belediyeye onlarca kez gitmemize rağmen çözüm bulunamadı. Burası yerleşime açıldıktan sonra ciddi sıkıntılar yaşanacak." dedi.

"En yakın kavşak 4 kilometre uzakta"

özellikle Karayollarını bu konuda ciddi bir tedbir alması konusunda uyardıklarını da hatırlatan Kök, "Burada kavşak talebimiz olumlu karşılanmadı. Bize yaklaşık 4 kilometre uzaklıkta bulunan kavşaktan dönerek gelmemiz istendi. Bu da hem bizim için bir külfet, hem de halk için eziyet olacak. Burada yeni bir kavşak inşa edilmesi durumunda kazalarda en aza indirilecek. Biz her gün değişik kazalarla burun buruna geliyoruz. Bunu yaşamamak ve gelecekteki sıkıntıları çözmek için burada kavşak elzemdir." ifadesini kullandı.

Açıklamasının sonunda Kök, "İleride yaşanabilecek sorunları çözmek adına yetkilileri bir araya gelerek, ortak bir akılla sorunu çözmeye davet ediyorum. önümüzdeki günlerde burası yerleşime açılacak ve yaklaşık 5 bin kişi burada yaşamını sürdürecek. Kimsenin burnunun bile kanamasını istemiyoruz. Yetkilileri de bu konuda göreve davet ediyoruz." diye konuştu. (Şükrü Tontaş-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler