HAMAS heyeti Memur-Sen’i ziyaret etti

Filistin Meclis Başkanı Ahmed M. A. Bahar başkanlığında Filistinli milletvekillerinden oluşan heyet, Memur-Sen’i ziyaret etti.

Filistin Meclis Başkanı Ahmed M. A. Bahar başkanlığında Filistinli milletvekillerinden oluşan heyet, Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu'yu ziyaret etti. Heyet adına konuşan Filistin Meclis Başkanı Bahar, " İnşallah tez zamanda özgür Mescid-i Aksa'da birlikte namaz kılacağız" dedi.

Gazze'de yaşanan felaketlerin ve anlaşmazlığın asıl nedeninin İsrail devleti ve İsrail'in işgali olduğunu belirten Bahar, İsrail'in son 5 yılda Filistinlilere yönelik 3 savaş gerçekleştirdiğini söyledi. İsrail'in son saldırılarında birçok evin, mescitlerin, okulların, fabrikanın ve işyerinin yıkıldığını, çok sayıda kişinin evsiz ve işsiz kaldığını ama buna karşı Filistin halkının Allah'a olan umutlarının kesilmediğini ve asla da kesilmeyeceğini dile getiren Bahar, Türkiye'nin de kendilerinin yanında olduğunu ve olmaya devam edeceğine yürekten inandıklarını kaydetti.

"Filistin halkı tüm topraklarını kurtarıncaya kadar mücadelesine devam edecek"

Bahar, yaşanan savaşların ve sıkıntıların altında halkın kendilerini tercih etmesinden İsrail'in duyduğu rahatsızlığın yattığını belirterek, "Filistin halkı sabırlı olacak. Tüm topraklarını kurtarıncaya kadar mücadelesine devam edecek. Her bir Filistinli Kudüs ve Mescid-i Aksa'yı kurtarmak için birleşmiş durumda" dedi.

Filistinlilerin son savaşta sınırlı imkanlarına rağmen Gazze'den İsrail şehirlerini vurmayı başardığını ifade eden Bahar, topraklarını bu direnç ve inançla kurtarmaya devam edeceklerini bildirdi. Bahar, İsrail askerlerinin Mescid-i Aksa'ya yönelik saldırılarına da değinerek, İsrail'in Mescid-i Aksa'yı yıkıp yerine kendi batıl inançları doğrultusunda Süleyman Tapınağı'nı yapmak istediğini anlattı.

"Kudüs halkı, Kudüs'ü bırakmamak ve savunmak için maddi ve manevi desteklere muhtaç. Mescid-i Aksa'nın ve Kudüs'teki insanların Memur-Sen'in güçlü bir desteğine de her zamankinden çok ihtiyacı var" diyen Bahar, Mavi Marmara'ya yönelik saldırıda yaşamını yitirenlerin fedakarlığının Gazze'de dikilen anıtla hatırlanacağını ifade etti.

Memur-Sen Genel Başkanı Gündoğdu da 800 bin üyesi olan Memur-Sen'in, Filistinlilerin de sendikası olduğunu söyledi.

Gazze'nin yeniden imarını için her türlü desteğe ve yardıma hazır olduklarını bildiren Göndoğdu, Mehmet Akif İnan Memur-Sen Okulu'nu ve bir hastane inşa etmeyi hazır olduklarını bildirdi.

İsrail'in son saldırıda yıktığı yerlerde onarım ve inşa çalışmalarını engellediğini bildiklerini belirten Göndoğdu, Gazze'de imarın gerçekleşmesi için girişimlerini sürdüreceklerini dile getirdi. Göndoğdu, konfederasyonlarının dünyanın tüm mazlumlarının yanında olduğu gibi Filistin halkının da yanında olacağını ifade ederek, "Şehitleri bizim şehitlerimiz, gazileri bizim gazilerimiz, evsizleri bizim evsizimiz ve yetimleri bizim yetimlerimiz. O yetimlere sahip çıkmakta bizim boynumuzun borcu" diye konuştu.

Filistin Meclis Başkanı Bahar kendisine ebru tablo armağan eden Göndoğdu'yu Filistin'e davet etti. Gündoğdu, davete olumlu yanıt verdi.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler