Terör devletinin günlerdir Kudüs'teki Şeyh Cerrah ve Mescid-i Aksa'da Filistinlilere yönelik saldırılarının ardından Batı Kudüs ve Beyt Şems'e yönelik Hamas'ın sorumluluğunu üstlendiği roketler atıldı.

Gazze Şeridi'nden Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine roket atılmasıyla birlikte işgalciler sığınaklara inmeye çağıran sirenler çaldı.

Terör parlamentosu (Knesset) tahliye edildi. İşgal devleti milletvekilleri Knesset'ten çıkarılarak sığınaklara götürüldü.

Batı Kudüs ve Beyt Şems kentine 6 roket atıldığı bildirildi. Roket saldırılarının sorumluluğunu üstlenen Hamas'tan 'düşmanın Kudüs'teki saldırganlığına yanıt' açıklaması geldi.

Hamas roketli karşılıktan öncei 'Gazze Şeridi'ndeki silahlı hareketlerin ortak komutanlığının İsrail'e Şeyh Cerrah ve Mescid-i Aksa'dan güvenlik güçlerini 18.00'e dek çekmesi için ültimatom verdiğini' duyurmuştu.

İslami Cihad da yazılı açıklamasında "Mescid-i Aksa'ya yapılan terörist saldırı cevapsız kalmayacak" demişti. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Bizi Takip Edin

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler