Hamas: Saldırılara daha çok direnişle karşı konulacak

​Hamas, işgal çetelerinin katlettiği Filistinli genç kız dolayısıyla yaptığı açıklamada, siyonistlerin saldırılarına daha çok direnişle karşı konulacağını belirtti.

Hamas, işgal çetelerinin 16 yaşındaki Semah Züheyr Mübarek isimli genç kızı ateş açarak şehid etmesinin işgalcilere hakim olan terörist zihniyeti yansıttığını söyledi.

Hamas, Semah Züheyr Mübarek'in katledilmesine ilgili yayınladığı bildiride, Filistin toprağını sulayan mübarek şehit kanlarının Filistin halkının direnişi sayesinde çok yakında gerçekleşecek özgürlüğün meşalesine yakıt olacağını ifade etti.

Bildiride, işgal yönetiminin Filistin halkına, esirlere ve mukaddes mekanlara yönelik bitmek bilmeyen ihlallerine, Yahudi yerleşimcilerin Batı Yaka ve Kudüs’te Filistinlileri ve mülklerini hedef alan saldırılarına daha çok direnişle karşı konulacağı belirtildi.

Kudüs kentinin doğusundaki Z’ayyem askeri kontrol noktasında görevli işgal askerlerinin bu sabah bıçaklama eylemi girişiminde bulunduğu iddiasıyla ateş açtığı Semah Züheyr Mübarek isimli Filistinli genç kız şehid oldu.

Filistin Kızılayı, ilk yardım ekiplerinin yaralı genç kıza müdahalesinin ve genç kızın hastaneye kaldırılmasının işgal çetelerince engellendiğini bildirdi.

Filistin Sağlık Bakanlığı, daha sonra yaptığı açıklamada, yaralı genç kızın şehid olduğunu duyurdu.

Bu arada, Gazze’deki El-Halidi ailesi, bu sabah işgal çetelerince şehid edilen kızları Semah’ın 4 ay önce Gazze Şeridi’nden ayrıldığını, Ramallah’taki Ümmü’ş-Şerayit bölgesinde yaşadığını, Kur’an hafızı olduğunu, umre yaptıktan sonra birkaç gün önce Suudi Arabistan’dan döndüğünü bildirdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler