Hastalara oy kullanma hizmeti

Mardin'de engelli ve yatalak hastalar, ambulanslarla oy kullanacakları okullara taşındı.

Mardin Valiliği ile Mardin İl Sağlık Müdürlüğü, 31 Mart yerel seçimlerinde engelli ve yatalak hastaların oy kullanabilmeleri için özel ekip oluşturuldu. Engelli ve yatalak hastalar, ambulanslarla oy kullanacakları okullara taşındı.

Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz, konu ile ilgili yaptığı açıklamada, "31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinde vatandaşlarımızın en temel haklarından olan oy kullanma hak ve sorumluluklarını yerine getirebilmeleri için hastanelerimizde yatan, engel durumundan dolayı sandığa gidemeyen hastalarımızın oy kullanmalarını kolaylaştırmak amacıyla Sağlık Müdürlüğümüz koordinatörlüğünde il ve ilçelerimizdeki sağlık tesislerimizde görevli sağlık çalışanları tarafından Evde Sağlık Hizmetleri Araçları ve 112 Acil Sağlık Hizmetleri Ambulanslarıyla hastalarımız sandığa sağlıklı bir şekilde götürülüp oy kullandıktan sonra da aynı şekilde hastalarımızın evlerine nakli yapılmıştır."

Oylarını kullanan engelli ve yatalak hastalar da hizmetten dolayı sağlık çalışanlarına teşekkür etti. (M. Salih Keskin – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler