HDP efendisini memnun etmek için çarşafa saldırıyor

Diyarbakır İnanç Özgürlüğü Platformu tarafından yapılan açıklamada, HDP’nin İslam’a ve İslam’ın değerlerine yaptığı saldırı lanetlendi.

Diyarbakır İnanç özgürlüğü Platformu yaptığı yazılı açıklamada, HDP ve HDP'ye yakın kurumların İslam'ı ve İslam'ın değerlerini köleliğin simgesi gibi göstermesini sert bir dille kınadı.

HDP/DBP ve türevlerinin çarşafı köleliğin simgesi gibi göstermesine tepkiler gelmeye devam ediyor. Diyarbakır İnanç özgürlüğü Platformu yaptığı yazılı açıklamada, HDP/DBP ve türevlerinin Kürt halkının değerlerine ve İslam'ın kutsallarına savaş açtığına vurgu yapıldı.

HDP İslam'ın değerlerine pervasızca saldırıyor

Diyarbakır'da HDP'li Büyükşehir Belediyesinin organize ettiği ve Büyük Şehir Belediye Başkanı Kışanak'ın da katıldığı sergide İslam'ın şiarlarına açıkça hakaret edildiğini ifade eden açıklamada, "Rojava'ya destek adı altında Uluslararası Kürdistan Sanat Buluşması adı altında İslam dinine ve onun değerleri olan Çarşafa hakaret edilmiştir. Müslüman Kürt halkının nerdeyse tamamı İslam kültür ve medeniyetinin öngördüğü sosyal yaşam düzenini içselleştirmiştir. İslam'ın öngördüğü kıyafete riayet ve bağlılık, tarihsel süreç içerisinde gerek erkek ve gerekse kadın kıyafetlerinde bu durum bariz bir şekilde görülmektedir. Kürt halkının tarihi ve kültürel değerlerinden bihaber nevzuhur zevatlar neye hizmet ettiği belirsiz siyasi Partiler bu değerlere pervasızca saldırmaktadırlar" sözleri kullanıldı.

HDP Cumhuriyet döneminin despot uygulamalarını devam ettiriyor

özellikle sosyal ve kültürel etkinlikler adı altında yapılan organizasyonlarda bu düşmanlıklarını İslam'ın kutsal değerlerine saldırarak ortaya koymakta olduklarına değinilen açıklamada, "Diyarbakır Büyükşehir Belediyesinin resim sergisi adı altındaki organizasyon ile düzenlenen etkinlikte çarşaflı kadınların erkeklerin kölesi olduğu imajı verilmesini lanetliyoruz. Müslüman Kürt halkımızın en önemli ve vazgeçilmez sembolü olan kadın örtüsüne hakaret hiç kimsenin haddi değildir. Daha önce de bunun bir benzeri Silopi de gerçekleştiren benzeri etkinlik bir maskaralıktan öteye geçmemektedir. HDP/CHP adeta kol kola vermiş İslam karşıtlığı ile adeta yarışırcasına bu tür organizasyonlar ile Cumhuriyet dönemi faşist despot uygulamalarının devamı niteliğini taşımaktadır" ifadeleri kullanıldı.

Bu saldırının Sütçü İmam hadisesinden farkı yok

Gerici/yobaz HDP/PKK zihniyeti bu argümanları işlemekle Müslüman Kürt halkının yüz karası olduklarını ispatlamış olduklarına vurgu yapan açıklamada, "CHP zihniyetinin Cumhuriyetin kuruluş sürecinde Müslüman halkımıza dayattığı baskı ve zulümlerin aynısını bu kez Kürt Kemalistlerin elleri ile yeniden canlandırılmak istenmektedir. Bu yapılanların işgalci Fransız askerlerinin Maraş'ta kadının örtüsüne yönelik saldırıdan aşağı bir yanı yoktur. Bu tablo Müslüman Kürt kadınlarımızın kahhar ekseriyetine oluşturan çarşaflı kadınlarımıza ve bu uğurda direniş örnekliğini gösteren zulme ve haksızlığın direnmenin sembol Lideri Şeyh Said'e yapılmış bir saygısızlık olarak görüyoruz" sözlerine değinildi.

Bu saldırılar ABD'yi memnun etmek için yapılıyor

Ağababaları Amerikan emperyalizminin yerli uşakları bu günlerde Amerika'ya sadakatlerini ilan etmek için bu tür hezeyanlarını tertiplemeleri halkımızın gözünden kaçmamaktadır sözleriyle devam eden açıklama, "ABD Adana Konsollusunun Diyarbakır'da bulunduğu günlere denk gelecek biçimde adeta ABD'ye şirin görünme ve yaranma sevdası ile İslam'ın temel değerlerinden biri olan çarşafa- tesettüre hakaret niteliğindeki bu etkinlik, HDP cenahının kimlerin hizmetinde olduklarının açık göstergesidir. Durum gösteriyor ki bu güruh Amerika'yı memnun etmek için Müslüman Kürtlerin geleneklerini, kültürlerini, kıyafetlerini ve kadın onurunu ayaklar altına almaya amade olmuşlardır. Müslüman Türk ve Kürt halkını inanç ve kültür değerlerinden koparmaya çalışan Batıcı Kemalistlerin güç kaybettiği bu günlerde Faşizmin bayrağını çarşafa tesettüre hakaretle HDP devralmış görünüyor" sözleriyle sürdü.

Herkesi tepki göstermeye davet ediyoruz

Son olarak İslam âlemi HDP zihniyetinin İslam'ın değerleri ile alay ve hakaret etmesini asla unutmayacak ve kendilerinden bunun hesabını soracaktır diye süren açıklama, "Tarihte olduğu gibi günümüzde de İslam'ın mukaddesatları ile savaşanlar en yakın zamanda hem Allah'ın yanında ve hem de halkımızın yanında rezil olacaklardır. Diyarbakır İnanç özgürlüğü Platformu olarak; Tüm duyarlı Sivil toplum Kuruluşlarını, Sendikaları, Kadının özgürlüğünü savunanları, Kanaat önderlerini, cemiyet ve cemaatleri, tehlikenin boyutunun farkına varmaya davet ediyoruz. Kadının özgürlüğüne müdahale olan bu maskaralık toplum nezdinde şiddetle kınanmalı ve lanetlenmelidir Tüm halkımızı bu maskaralığa dur demeye ve alanlarda yüksek sesle dillendirmeye, HDP'yi de Çarşaflı kadınlara köle muamelesi ve İslam'ın simgesi olan örtüye hakaretten dolayı Müslüman halkımızdan özür dilemeye çağırıyoruz" sözleriyle sona erdi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler