HDP'li Savur Belediye Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediye Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez ile Şanlıurfa'nın Suruç Belediye Başkanı Hatice Çevik haklarında yürütülen soruşturmalar kapsamında gözaltına alındı.

Mardin’nin Halkların Demokratik Partili (HDP)  Savur Belediye Başkanı Gülistan Öncü, Mazıdağı Belediye Başkanı Nalan Özaydın ve Derik Belediye Başkanı Mülkiye Esmez İle Şanlıurfa'nın Suruç Belediye Başkanı Hatice Çevik gözaltına alındı.

PKK ile bağlantılı oldukları gerekçesiyle haklarında başlatılan soruşturmalar çerçevesinde gözaltına alınan belediye başkanlarının, İçişleri Bakanlığı'nın talimatları doğrultusunda gözaltına alındıkları bildirildi. Belediye başkanlarının gözaltına alınmasının ardından belediye binaları, emniyet güçlerince abluka altına alındı. (İLKHA)

YASAL UYARI: Yayınlanan yazılı haber, fotoğraf ve videonun tüm hakları İlke Haber Ajansı Basın Yayın San. Tic. A.Ş.'ye aittir. Hiçbir surette haber, fotoğraf ve videonun tamamı veya bir kısmı yazılı sözleşme yapılmadan veya abone olmadan kullanılamaz.

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler