HDP’lilerin Silvan'da izinsiz yürüyüşüne müdahale

Diyarbakır'ın Silvan İlçesinde aralarında HDP’li vekillerin de bulunduğu grubun yapmak istediği izinsiz yürüyüşe kolluk güçleri tarafından müdahale edildi.

Edinilen bilgilere göre çevre il ve ilçelerden başta Dşyarbakır Büyükşehir Belediyesi olmak üzere HDP'li Belediyelere ait otobüslerle Silvan'a getirtilen HDP yanlıları, PKK'lilere yapılan operasyonları durdurmak amacıyla, bugün saat 14.00 sıralarında Tekel, Mescit ve konak mahallelerinde yürüyüş yapmak isteyince, polis müdahalede bulundu.

Diyarbakır caddesinde bulunan Silvan Belediyesi önünde yürüyüşüne devam eden HDP'lilere polis müdahale edince gruptakiler belediyeye sığındı.

Çevre il ve ilçelerden getirtilen halka ait araçlarla yolların kapatılmasına da müdahale eden kolluk güçleri, yolları yeniden ulaşıma açtı.

Müdaahaleler sırasında polisin onlarca HDP'liyii gözaltına aldığı da gelen bilgiler arasında.

İlçede gerginlik devam ederken Tekel, Mescit ve Konak mahallelerinde devam eden operasyonlar kapsamında bir eve yapılan baskında, PKK'lilere ait 10 cesedin bulunduğu iddia ediliyor.

öte yandan HDP Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ ile Hüda Kaya'nın da aralarında bulunduğu HDP'li vekillerin, Silvan'da PKK'lilere yönelik düzenlenen operasyonları durdurmak amacıyla Silvan Belediyesi bahçesinde çadır kurdukları ve orada kalacakları öğrenildi. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler