​ “Her Doğuma Bir Fidan Ormanı” kuruldu

​Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüs alanına ‘Her Doğuma Bir Fidan Ormanı’na yüzlerce fidanı dikildi.

Batman İl Sağlık Müdürlüğü ile Batman Orman İşletme Müdürlüğü tarafından yapılan ‘Her Doğuma Bir Fidan Ormanı’ protokolü sonrası Batman Üniversitesi Batı Raman Kampüs alanının Dicle Nehri kenarında ‘Her Doğuma Bir Fidan Ormanı’ oluşturuldu.

Fidan ekimine, Batman İl Sağlık Müdürü Osman Sünger, Batman Orman İşletme Müdürü Terzan Gürbüz, Batman Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Dilfuza Ağalıoğlu, Batman Sağlık ve Çevrecilik Derneği (SAĞ-ÇEV) Başkanı Sıtkı Güneş, sağlık çalışanları ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşti.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Batman İl Sağlık Müdürü Osman Sünger, sosyal sorumluluk bilinciyle kentte yeşillenme kültürünün halkta gelişmesi için böylesi bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirterek, herkesin bu bilinçle hareket etmesi gerektiğini söyledi.

Daha yeşil ve temiz bir batman için fidan ektiklerini ifade eden Sünger, “Hava kirliliği bildiğiniz gibi KOAH, astım ve alerjik hastalıklar gibi birçok için bir faktördür. Bu anlamda ağaç demek temizlik demek, ağaç demek ferahlık demektir. Hava kirliliğinin önlenmesi konusunda ağaçlar çok önemli bir rol üstleniyor. Bu manada ormanlar bizim en değerli milli servetimizdir. Daha yeşil daha temiz bir Batman gelecek nesillere bırakmak adına İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda Orman Müdürlüğümüzle beraber ‘Her Doğuma Bir Fidan Ormanı’ adında bir protokol imzaladık. Böylece gelecek nesillerimize inşallah daha yeşil ve temiz bir Batman bırakacağız. Bu etkinliğimiz çerçevesinde yaklaşık 2 bin adet fidan dikimi gerçekleştireceğiz. Bu etkinlik her yıl devam edecek. Hayırlı olsun inşallah.” şeklinde konuştu. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler