Heyecanla beklenen Siyer Sınavı başladı

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından her yıl Türkiye genelinde yüzbinlerce kişinin katılımıyla düzenlenen Siyer Sınavı'nın bu yılki oturumu 74 il ve 283 ilçede başladı.

Peygamber Sevdalıları Vakfı tarafından "O'nu Oku O'nu Yaşa" sloganıyla Türkiye genelinde yüzbinlerce kişinin katılımıyla düzenlenen Siyer Sınavı'nın 2019 yılı oturumu saat 11.00 itibariyle başladı.

Büyük bir heyecanla beklenen Siyer Sınavı başladı. Sınav 74 il ve 283 ilçede gerçekleştiriliyor. Sınav yerleri ise adaylara SMS yolu ile bildirildi ve yarım saat önce sınav yerinde olunması istendi. Sınavda dereceye girenlere 5 umre ödülünün yanı sıra 2 bin çeşit birbirinden farklı ödül verilecek.

Sınavın cevapları Rehber TV’de açıklanacak

Sınav yapıldıktan sonra Rehber TV ekranlarında canlı bir şekilde 17.00 ila 19.00 saatleri arasında birinci ve ikinci kategorilerin sorularının çözümü yapılacak.

Soruların çözümü biter bitmez birinci ve ikinci kategorilerin soru ve cevapları Doğruhaber Sitesi'nin mobil uygulamasından indirilip kontrol edilebilecek.

20.00 ila 22.00 saatleri arasında ise üçüncü ve dördüncü kategorilerdeki soruların çözümü yapılıp onların da soru ve cevapları Doğruhaber Sitesi'nin mobil uygulamasından hemen indirilip kontrol edilebilecek.

Sınavda A ve B olmak üzere 2 kitapçık türü kullanıldı. Kitapçıklarda Birinci kategori için 60 soru ve 100 dakika cevaplama, 2'nci ve 3'üncü kategori için 80 soru ve 100 dakika cevaplama, 4'üncü kategori için ise  100 soru ve 120 dakika cevaplama süresi verildi. Puanlama 100 üzerinden değerlendirilecek. (İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler