“Hiç kullanmadığım telefon hattının faturası için evime icra gelecek”

Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde hiç kullanmadığı telefon hattı için kendisine 2 bin 629 lira fatura gelen inşaat işçisi, mağdur edildiğini söyledi.

2009 yılında kendisinin bilgisi dışında kimlik bilgileri üzerinden başkasının kullandığı telefon hattı için kendisine 2 bin 629 lira fatura gelen inşaat işçisi mağdur edildiğini, yetkililerin yaşadığı soruna bir çözüm bulmasını gerektiğini söyledi.

Şanlıurfa'nın Hilvan ilçesinde ikamet eden Bahri Kılıç, "Benim hiç bilgim olmadan adıma 2009 yılında başkası tarafından iki adet telefon hattı alınmış. Ben bu durumu yeni bir telefon hattı almak için gittiğim bayide öğrendim. Bayide çalışan kişi bana ‘senin adına daha önce borcun olduğu için yeni bir hat alamazsın' dedi. Ben de o dediği telefon numarasını alıp Hilvan'daki mahkemeye başvurdum. Mahkemem iki yıl devam etti." dedi.

Savcılık telefonu kullanan kişiyi tespit etti ama mahkeme aleyhine karar verdi

Kılıç, "Savcılık yaptığı araştırma sonunda hattı kullanan kişinin Şanlıurfa doğumlu olan A.S. olduğu tespit etmiş. Böylece bu hattı benim kullanmadığım da kesinleşmiş oldu. Katıldığım mahkemelerde kendisini hiç görmedim. Kendisi de mahkemelere katılmıyormuş. En son benim de gitmediğim mahkemede karar aleyhime verilmiş. Ben bu şekilde mağdur edildim. Bana toplam 2 bin 629 lira fatura kesilmiş. Ben işçilik yaparak para kazanıyorum. Kendim kullanmadığım telefonun faturasını nasıl ödeyebilirim." diye konuştu.

Kendisinin inşaatlarda çalışan biri olduğunu, fatura edilen tutarı ödeyemeyeceğini söyleyen Kılıç, yetkililerin yaşadığı soruna bir çare bulmalarını istedi. (Ramazan Şefkatlı-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler