Suriye'nin Halep şehrinde yaşanan katliamlara tepki gösteren Muş Alparslan Üniversitesi Öğrencileri, hiçbir gerekçenin Halep'te çocukların öldürülmesini meşru kılmayacağını söyledi.

Muş Alparslan Üniversitesinde faaliyet gösteren öğrenci toplulukları bir araya gelerek düzenledikleri basın açıklamasıyla Rusya ve Esed rejiminin son günlerde Suriye'nin Halep kentinde gerçekleştirdiği katliamları kınayarak, hiçbir siyasi maslahatın Halep'te çocukların öldürülmesini meşru kılamayacağını belirttiler.

öğrenciler adına basın açıklamasını okuyan Fatih Korkmaz, Halep'te tarihin görebileceği en acımasız ve vahşi katliamlardan birinin yaşandığını, hiç kimsenin destekleyemeyeceği zulümlerin pervasızca gerçekleştirildiğini söyledi.

Korkmaz, "Halep'e deprem etkisi yaratan sığınak delici bombalar atılıyor ve enkazların altından her gün onlarca cansız kadın ve çocuk bedenleri çıkarılıyor. Halep'te 300 bin insan 30 kilometre karelik alana sıkıştırılmıştır. Bu acı tablo karşısında Birleşmiş Milletler sözde yardım ve ateşkes çağrıları yapmakla yetinmekte İslam ülkeleri ise kendi aralarında bir çözüme varamadıkları için yıkımın bilançosu her geçen gün artmaktadır. Hiçbir siyasi maslahat Halep'te çocukların öldürülmesini meşru kılamaz." ifadelerini kullandı.

"İslam ülkelerine sesleniyoruz"

BM'den NATO'dan ve Şangay'dan bir beklentilerinin olmadığını söyleyen Korkmaz, "Muş Alparslan Üniversitesi öğrencileri olarak, genelde bütün İslam âleminde ve özelliklede son dönemde yaşanan vahşet ve katliamlara dair kâfir, zalim, katil ve kan emici vampirlerden olan BM'den NATO'larından veya Şangay'larından hiçbir beklentimiz yoktur. Bizler buradan İslam ülkelerine sesleniyoruz. Gelin Allah için aranızdaki ihtilafları bir kenara bırakın ulusal çıkarlarınızı milli menfaatlerinizi ülkelerinizin ırk ve mezheplerinin menfaatlerini bir kenara bırakın neslimizi ve ümmetimizi yiyip bitiren bu ateşe benzin taşımak yerine su dökün." şeklinde konuştu.

Basın açıklaması yapılan duanın ardından sona erdi. (Ayetullah Tarhan-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler