Hırsızlar rögar kapaklarına dadandı

Batman’da artan hırsızlık vakalarına bir yenisi daha eklendi. Çok sayıda rögar kapağı, hırsızlar tarafından çalındı.

Batman merkeze yaklaşık 8 kilometre uzaklıkta bulunan Kardelen Mahallesi’nde çok sayıda rögar kapağı hırsızlar tarafından çalındı.

Batman’da her geçen gün artan hırsızlık vakaları, vatandaşların tepkisine neden oluyor.

Edinilen bilgiye göre; geçtiğimiz günlerde Kardelen Mahallesi’nin değişik yerlerinde çok sayıda rögar kapağı kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından çalındı. Duruma tepki gösteren vatandaşlar, yetkililerin hırsızlık olaylarına çözüm bulmasını istedi.

Rögarların kapaklarının olmamasının özellikle yaya trafiğinde hayati tehlike oluşturduğunu belirten vatandaşlar, kendi imkânlarıyla olası bir facianın önüne geçmek için açık kalan rögarları kapatarak önlem almaya çalıştıklarını belirttiler.

Duruma tepki gösteren Kardelen Mahallesi sakinlerinden Mehmet karabulut, “Sabah kalktığımızda bu rögar kapaklarının çalındıklarını gördük. Hırsızlık yapan şahıslar güvenlik kameralarına yansımış ve eşkâlleri bellidir. Bu hırsızlar bir an önce yakalanmalı ve cezalandırılmalı. Bu görülen ufak bir şey olabilir ama çocuklar olsun özellikle hamile bayanlar olsun ayakları kayabilir, bu yüzden tehlike saçıyor. Yetkililerin bir an önce önlem almalarını istiyoruz.” ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik – İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler