​HÜDA PAR İstanbul İl Başkanlığından Erbakan'ın kabrine ziyaret

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, beraberindeki heyetle, eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın vefat yıldönümü nedeniyle kabrini ziyaret etti.

HÜDA PAR İstanbul İl Başkanı Erdal Elibüyük, beraberindeki heyetle eski başbakanlardan merhum Necmettin Erbakan'ın 8'inci vefat yıldönümü nedeniyle Zeytinburnu Merkezefendi Mezarlığında bulunan kabrini ziyaret etti.

Elibüyük ve beraberindeki heyet, Erbakan'ın kabri başında Fatiha okuyup dua etti.

Ziyaretin ardında İLKHA’ya kısa bir değerlendirmede bulunan Elibüyük, Erbakan'ın Türkiye için bir değer olduğuna vurgu yaptı.

Elibüyük, "Erbakan, gerçekten bu ülkeye her anlamda çok emek vermiş bir şahsiyetti. Erbakan hoca denildiğinde biz sadece onun 28 Şubat döneminin gadrine uğrayan bir siyasetçi olarak değil, bu ülkeye önemli hizmetleri olmuş bir bilim adamı, bir dava adamı olarak görüyoruz. Bu ülkenin yetiştirdiği çok önemli beyinlerden birisiydi.  Bu vesile ile kendisini bir daha rahmetle, minnetle yad ediyoruz." dedi.

28 Şubat dendiğinde Erbakan hocanın ve mağduriyet yaşayan kesimlerin akla geldiğini belirten Elibüyük, "28 Şubat sadece merhum Erbakan nezdinde seçilmiş hükümete yapılan bir darbe girişimi değildi. Aslında 1990’lı yıllardan başlayarak bu ülkenin öz evlatlarına, mütedeyyin kesimlere yönelik olarak özellikle Doğu, Güneydoğudan başlayarak Sivas'la Başbağlar'la devam eden ve nihayetinde mevcut hükümete yönelik bir darbeydi. ‘Bin yıl etkisi sürecek’ denilen sürecin henüz son bulduğunu göremiyoruz. Zira 28 Şubat süreci devam ediyor. Mağduriyetlerin giderilmesine yönelik çok fazla hissedilir adımlar atılmadı. Özellikle darbelerle hesaplaşılmadı. 28 Şubat döneminin medya ve siyaset ayağına dokunulmadı. Bu anlamda darbecilerle gerçek manada hesaplaşılmadı." ifadelerini kullandı. (Nizamettin Aşkın-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Öne Çıkan Haberler