HÜDA PAR’dan bedelli askerlik açıklaması

HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, bedelli askerlik konusuna ilişkin yaptığı açıklamada zorunlu askerlik uygulamasına son verilerek profesyonel orduya geçilmesi gerektiğini söyledi.

Askerlik meselesinde en makul çözümün zorunlu askerliğin kaldırılması olduğunu söyleyen HÜDA PAR Genel Başkanı Mehmet Yavuz, çözüm olarak ta profesyonel orduya geçilmesi gerektiğini ifade etti.

 “Zorunlu askerliğe son verilerek profesyonel orduya geçilmelidir”

Hükümetin görevinin 5 milyon insanın talebini karşılamak olduğunu söyleyen Yavuz, “Askerlik meselesinde en makul çözüm, zorunlu askerlik uygulamasına son verilerek profesyonel orduya geçilmesidir. Ancak yaşanan tıkanıklığı aşmak ve 5 milyon insanın talebini karşılamak da hükümetin görevidir.” dedi.

Bedelli askerlik konusunda 3 öneri sunan Yavuz, bedelli askerlikle ilgili yapılan son düzenlemede bir kereye mahsus olmak üzere şu kolaylıkların sağlanması gerektiğini söyledi:

1- Yaş sınırlamasının kaldırılması
2- Eğitim süresinden (28 gün) vazgeçilmesi
3- Bir kerede bedel (belirlenen ücreti) ödeyemeyecek durumda olduklarını ispat edenlere faizsiz kredi verilerek geri ödemelerin bütçeye uygun makul miktarlar şeklinde belirlenmesi. (Ramazan Casuk-İLKHA)

İlgili Haberler

Editörün Seçtikleri

Mobil Uygulamamızı İndirin

Öne Çıkan Haberler